1100 osób wystartowało w 12. Lubońskim Biegu Niepodległości
Ponad 1100 uczestników zaśpiewało 4 zwrotki polskiego hymnu przed startem 12. Lubońskiego Biegu Niepodległości, który w Dzień Niepodległości (sobota, 11 listopada, godz. 11:11) wystartował z ulicy 11 listopada w Luboniu. Najszybszą kobietą na mecie podobnie jak w 3 poprzednich edycjach była Monika Brzozowska, wśród mężczyzn triumfował Mikołaj Czeronek. Impreza imienia „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – kaprala AK i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, której organizatorem jest Ronin Running odbyła się na atestowanej przez PZLA trasie liczącej równe 10km.
Cieszę się, że frekwencja w tym roku dopisała. W porównaniu do zeszłorocznej edycji wystartowało o 200 osób więcej. Ponadto zwycięzca znacząco zbliżył się czasem do najlepszego wyniku w ciągu 12 lat organizacji biegu w Luboniu, tj. 30:17 uzyskanego w 2015 roku przez Szymona Kulkę. To wszystko sprawia, że jako organizator jestem bardzo zadowolony i pełen zapału do organizacji kolejnej, 13. edycji biegu w 2025 roku – powiedział organizator Adam Chudzicki
Impreza jak zwykle miała bardzo patriotyczny wydźwięk. Przed startem uczestnicy ośpiewali 4 zwrotki polskiego hymnu, a gościem honorowym i starterem był 90-letni kapitan Józef Urbanowicz ps. Pantera.
Najszybszy na 10-kilometrowej trasie tegorocznej edycji biegu był Mikołaj Czeronek, który bieg ukończył z wynikiem 30:54 (1 minutę 20 sekund szybciej od zeszłorocznego zwycięzcy). Drugi do mety dotarł Mateusz Lipiński (30:56), a trzeci Szymon Dorożyński (31:09). Wśród kobiet trzeci rok z rzędu jako pierwsza linię mety przekroczyła Monika Brzozowska (36:01). Za nią przybiegły m.in. Monika Stachowska (36:40) i Ewelina Salwa (38:17).
„Jak co roku jestem zachwycona atmosferą, biegaczami i kibicami. Oczywiście wraz Organizatorem biegu, z którym współpraca to przyjemność, zapraszamy na kolejną edycję. Widzimy się w przyszłym roku, 11 listopada, startujemy na ul. 11 listopada o 11.11, z dumą śpiewając: „Jeszcze Polska nie zginęła.” – powiedziała Małgorzata Machalska, Burmistrz Miasta Luboń.
Oprócz najszybszych biegaczy w klasyfikacji Open nagrodzeni zostali biegacz i biegaczka z flagą, podobnie jak przed rokiem zwyciężyli Paweł Górczyński i Kasia Jankowiak. Nagrody otrzymali także: najlepsza Lubonianka (Martyna Witecka) i Lubonianin (Szymon Dorożyński), najszybszy zawodnik na wózku (Mariusz Adamczak). W ramach biegu odbyły się również Mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, Mistrzostwa Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej i Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dodatkowo wszyscy uczestnicy rywalizowali w 15 kategoriach wiekowych.
Tradycyjnie też w specjalnie wytyczonych 10. strefach kibica spotkały się lokalne szkoły i stowarzyszenia, które uczestniczyły w akcji „Kibicuj dla Niepodległej”.
www.lubonskibiegniepodleglosci.eu
Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń.
Sponsorzy i partnerzy: Biofarm, Exactus Biuro Rachunkowe, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Wyposażenie Drogowe.pl, Vemat, Szkoła Językowa Salamanca, SPAR Luboń, Tovago, Piekarnia-Cukiernia RAWA, Obiady po drodze, LOSiR, WM Komputer, 31. Baza Lotnictwa Taktycznego, MP Usługi Instalacyjno-Sanitarne, Hana Sped, Abrys Dla Środowiska, OSP Luboń, KOM-LUB, Kia Lee Motors, Szkółka Smykałka, AdRunaLine, Szczep ZHP Żabikowo, Zepół Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej.
Patroni medialni: Gazeta Lubońska