Slider

12. Festiwal Biegowy od 10 do 12 września 2021 r.! Biegaj z nami!

Za nami 11. TAURON Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, największa tego typu impreza biegowa nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Ponad 3000 biegaczy ścigało się w ramach 22 konkurencji na trasach o łącznej długości ponad 300 km. Ruszyły zapisy na kolejną edycję święta biegów.

Na 12. Festiwal Biegowy – jedno z największych, a przy tym najwszechstronniejsze wydarzenie dla miłośników ruchu w tej części Europy Fundacja Festiwal Biegów zaprasza w dniach 10-12 września 2021 r.

Dla biegaczy górskich przygotowano kolejną edycję Biegu 7 Dolin na historycznych dystansach: 100 km, 64 km, 35 km. Ponadto będzie można pobiec granią Runka (Runek Run 22 km) i na szczyt Jaworzyny Krynickiej (Bieg na Jaworzynę).

Najtrudniejszą konkurencją Festiwalu pozostaje Iron Run. Biegi uliczne to tradycyjnie Życiowa Dziesiątka – najszybszy bieg na 10 km w Polsce, z atestowaną trasą, Koral Maraton, półmaraton oraz biegi nocne na 5 i 7 km.

Biegi Deptaka to tradycyjnie biegi typu fun run (Bieg Przebierańców, Bieg w krawacie, biegi dzieci do 12 lat (300 i 600m) oraz rywalizacja o sekundy i miejsca w Biegu na 3 km, Biegu na 1 km, Biegu Kobiet.

Ofertę marszów nordyckich Festiwalu Biegowego tworzyć będą Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking oraz Mistrzostwa Polski w Hill Nordic Walking na Jaworzynie Krynickiej.

Opłaty startowe na 12. Festiwal Biegowy mają ponownie trzy progi cenowe. Zmiany stawek nastąpią 1 stycznia i 1 czerwca 2021 r. Wysokości opłaty startowej uzależniona jest od terminu dokonania transferu środków, a nie termin zapisu (po zmianie progu cen kwota naliczonej opłaty startowej zostanie przeliczona wg nowych stawek).

Uczestnicy Iron Run, Biegu 7 Dolin, Runek Run, Koral Maratonu i Półmaratonu ponownie mogą liczyć na bezpłatną koszulkę finiszera – jedyny warunek to ukończenie rywalizacji w wyznaczonych limitach czasowych.

Gorąco zapraszamy na 12. Festiwal Biegowy. Każdy, kto zarezerwuje sobie drugi tydzień września na bieganie, znajdzie z pewnością coś dla siebie, a prócz sportowej rywalizacji przyjemnie spędzi czas w cudownym Beskidzie Sądeckim!

Szczegóły 12. Festiwalu Biegowego:
• Regulamin imprezy: TUTAJ
• Ramowy program sportowy: TUTAJ
• Formularz rejestracyjny: TUTAJ
Do zobaczenia we wrześniu 2021!
Fundacja „Festiwal Biegów”

Languages »