previous arrow
next arrow
Slider

Zapraszamy na jubileuszowy 10. Wałecki Festiwal Biegowy!

Już sobotę 10 lipca odbędzie się 10. Wałecki Festiwal Biegowy. Organizowana nad jeziorem Raduń impreza to jak zawsze doskonała okazja, by na sportowo, kreatywnie i w miłej atmosferze spędzić czas, ale też przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla Ani”. PKO Bank Polski, po raz siódmy, jest partnerem strategicznym zawodów.

Na Wałecki Festiwal Filmowy składa się szereg wydarzeń. Bieg Filmowy rozgrywający się dystansie 10,4 km (połączony z Mistrzostwami Polski BiegamBoLubię), bieg na 6 km BiegamBoLubię Lasy, marsz ChodzęBoLubię również na dystansie 6 km, biegi dziecięce SportGeneracja oraz marszobieg BiegamBoLubię POMAGAĆ na 1111 m.

Wałecki Festiwal Biegowy to jedyne takie wydarzenie na biegowej mapie Polski. A w tym roku odbędzie się jubileuszowa, pełna atrakcji edycja. PKO Bank Polski, jako partner strategiczny, zaprasza wszystkich, całe rodziny na tę wyjątkową imprezę łączącą sport, film, rekreację i pomaganie. – mówi Dorota Cerazy, dyrektor 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Wałczu

Niezmiennie od dekady, główną atrakcją Festiwalu jest Bieg Filmowy, w którym startują zawodnicy w najróżniejszych przebraniach nawiązujących do postaci filmowych. Biegowi towarzyszy konkurs na najciekawszy kostium. Co roku wygrywa fantazja i doskonała zabawa! Bieg Filmowy połączony jest z mistrzostwami Polski trenerów „BiegamBoLubię” czyli instruktorów, prowadzących stadionową akcję treningową, wspieraną przez PKO Bank Polski na terenie całego kraju.

Rywalizacja BiegamBoLubię Lasy, rozgrywa się na wyjątkowej trasie, która prowadzi przez piękne bukowe lasy. Z kolei ChodzęBoLubię to idealna propozycja dla tych, którzy preferują marsz. Dzieci z pewnością będą chciały sprawdzić się w dedykowanych im biegach SportGeneracja. Tegoroczną imprezę rozpocznie o godzinie 17:30 marszobieg BiegamBoLubię POMAGAĆ. Po rocznej przerwie festiwal, którego organizatorem jest Fundacja Wychowanie przez Sport, wraca w okazałej odsłonie pełnej propozycji dla każdego z akcentem na całe rodziny.

Ważnym elementem zawodów rozgrywanych w ramach jubileuszowego 10. Wałeckiego Festiwalu Biegowego jest organizowana przez PKO Bank Polski i jego Fundację, akcja charytatywna „biegnę dla…”. Tym razem biegacze mogą pomóc chorej Ani. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Ani” i dotrą z nią do mety. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

20-letnia Ania ma zdiagnozowane 4-kończynowe dziecięce porażenie mózgowe i cierpi na epilepsję. Dziewczyna potrzebuje stałej rehabilitacji ruchowej.

Akcje „biegnę dla…” wpisują się w ideę programu „PKO Biegajmy razem”, który bank prowadzi od 2013 roku. Od tego czasu odbyło się już ponad 460 charytatywnych akcji biegowych, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł.

Więcej o programie łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/sport
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem

Languages »