previous arrow
next arrow
Slider

Sport Evolution. Jacek Marian Pawłowicz zaprasza na „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Wielkimi krokami zbliża się 9. edycja „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Do udziału w rywalizacji upamiętniającej Żołnierzy Niezłomnych zapraszają aktorzy, dziennikarze, sportowcy oraz historycy.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 15 sierpnia 2021 roku, w dniu Święta Wojska Polskiego. Jest to idealna okazja, by wystartować i w ten sposób upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, którzy zapłacili najwyższą cenę w walce o wolną ojczyznę. Jedynym z ambasadorów biegu jest Jacek Marian Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL jest partnerem tegorocznego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” edycji warszawskiejpowiedział Jacek Marian Pawłowicz, dyrektor placówki.Wszystkich Państwa zapraszamy, każdy z Państwa otrzyma od nas wyjątkową pamiątkę, która pozwoli Wam nawiązać do tej wspaniałej postaci jaką jest rotmistrz Witold Pilecki. Na ogromne uznanie zasługuje jego działalność, misja, miłość do Polski, do człowieka, do swojej rodziny. Kochaj wszystkich, wszystkim służ, to było motto życiowe rotmistrza Witolda Pileckiego i to byśmy chcieli wszystkim Państwu przekazać podkreślił ambasador imprezy.​

Film z Jackiem Pawłowiczem dostępny jest TUTAJ

W warszawskiej edycji „Tropem Wilczym. Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” do wyboru będą trzy długości trasy: 1963 metry oraz 5 i 10 kilometrów. W przypadku każdego z tych biegów limit wynosi 400 osób. Koszt pakietu startowego to 50 zł. W tej cenie każdy biegacz otrzymuje m.in. pamiątkową koszulkę oraz kolekcjonerski medal na mecie.

Rejestracja do biegu prowadzona jest w portalu SlotMarket.pl.

Więcej szczegółów na tropemwilczym.org i na Facebooku tropemwilczym.pl.

###

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”

Biegamy w różnych intencjach. By pomóc, upamiętnić, udowodnić, sprawdzić, by poczuć siłę dobrej integracji. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” od ośmiu lat łączy te wszystkie powody, żeby pobiec. Pewnie dlatego jest największym biegiem pamięci na świecie. Z kilkunastoosobowego porywu zapaleńców z fundacji Wolność i Demokracja -– przerodził się w międzynarodowy hołd składany tym, którzy mieli odwagę walczyć o wolność, o niepodległość, gotowi zapłacić za to każdą cenę.

Tropem Wilczym odbywa się w kilkuset miejscach na całym świecie. Towarzyszą mu akcje charytatywne, imprezy lokalne, spotkania ze świadkami historii i grupami rekonstrukcyjnymi, muzyczna oprawa licznych koncertów, konkursy rodzinne, wspólne biesiadowanie. Dzieci, starsi, sportowcy – wszyscy. Od kilku lat zbierana jest krew. W bieg zaangażowanych jest kilka tysięcy organizatorów lokalnych, wolontariuszy, młodzież z różnych szkół – pięknie pomagają szkoły dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami.

Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik
Marketing Director
+48 511 291 080
piotr@sportevolution.pl

Languages »