previous arrow
next arrow
Slider

2 krok tegorocznych Orłów Biegowych za nami

Po Maratonie Dębno, drugą odsłoną nowego cyklu Orły Biegowe była Hunters Grodziski Półmaraton Słowaka. Z zaproszenia do uczestnictwa w nim skorzystały tysiące spragnionych ulicznej rywalizacji w miejscu, które wielokrotnie uznawano za najlepiej przygotowany i przeprowadzony półmaraton w Polsce.

 

Grodzisk Wielkopolski na biegową wielką przygodę czekał prawie 3-y lata. A to jak przyjął po raz kolejny uczestników rywalizacji najlepiej świadczy, że było to wyczekiwanie z utęsknieniem. Ponownie, co tu staje się tradycją, żar lejący się z nieba, tysiące kibiców na trasie, zespoły przez kilka godzin przygrywające, tym, którzy stanęli na starcie. Słowem święto amatorskiego biegania w najlepszym możliwym wydaniu.

Na półmaraton rzeczywiście czekaliśmy 3 lata, ale było warto. Takiej atmosfery, jaka towarzyszy temu biegowi, nie jest w stanie zastąpić nic, podobnie jak powrotu adrenaliny, że wróciliśmy do biegania i biegacze są wreszcie w naszym mieście. Tego nie jest w stanie zastąpić i podrobić nic – podsumował Piotr Hojan – burmistrz Grodziska Wielkopolskiego i organizator biegu.

Bieg wygrali reprezentanci Ukrainy – Vitalii Kuznetsov i Valentyna Veretska, z czasami odpowiednio 1:11:33 i 1:19:00.

Dla nas najważniejsze, że ponad 150 osób dało sobie szansę na zdobycie już w pierwszym roku tytułu Orła Biegowego. Ukończyli Maraton w Dębnie, teraz Półmaraton w Grodzisku. W tym gronie najszybciej do mety dotarł Łukasz Hryciuk z Dębna finiszujący jako trzeci.

No nie powiem, dzisiaj bieg był naprawdę gorący. Ogólnie kibice bardzo fajnie, trasa mega bardzo szybka, jedyne co to pogoda nie dopisała dla biegaczy. Bo dla kibiców była przecież idealna  – na mecie powiedział Łukasz Hryciuk ze Stowarzyszenia Maraton Dębno

Ostatnią odsłoną Orłów Biegowych w tym roku będzie Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu na początku lipca. Tam poznamy wszystkich, którzy swoją wytrwałością zasłużyli na to miano – odbiorą na mecie wyjątkowe nagrody, medale z historycznym Orłem.

Klasyfikacja Grodziskiego Półmaratonu Słowaka”

  1. Vitalii Kuznetsov – UKR   1:11:33
  2. Patryk Chrzanowski – POL 1:11:46
  3. Grzegorz Michalak – POL 1:13:54

 

Kobiety

  1. Valentyna Veretska – UKR 1:19:00
  2. Natalija Semenovych – UKR 1:19:11
  3. Patrycja Talar – POL 1:20:02

 

 

organizatorzy Orłów biegowych

Maraton Dębno

Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”

Bieg po Plaży w Jarosławcu

Languages »