previous arrow
next arrow
Slider

22 Sportisimo Praga Półmaraton przełożony

Wtorkowy poranek okazał się niezwykle trudny dla organizatorów imprez biegowych RunCzech. Decyzją czeskiego rządu odwołane zostały wszystkie wydarzenia sportowe, kulturalne i towarzyskie gromadzące więcej niż 100 osób.

Sportisimo Praga Półmaraton miał być pierwszą imprezą spod znaku RunCzech organizowaną w roku 2020 na terenie Republiki Czeskiej. Spodziewano się 11500 zawodników oraz tysiące wolontariuszy i kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy. Po bardzo długich rozmowach i przemyśleniach postanowiono przełożyć datę półmaratonu. Organizatorzy zapewniają, że odbędzie się na pewno jeszcze w tym roku. Nowa data zostanie ogłoszona najszybciej jak to możliwie na stronie www.runczech.com i innych platformach medialnych RunCzech.

„Ze względu na zaistniałą sytuację, która opanował świat włącznie z Czechami, należy podjąć działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Zdrowie jest zawsze priorytetem. Dziękuję wszystkim moim kolegom i wolontariuszom, którzy z niezwykłym entuzjazmem byli zaangażowani w organizację naszej imprezy biegowej. Dziękuję również biegaczom. Mam nadzieję, że spotkamy się wkrótce” – powiedział dyrektor biegów RunCzech, Vaclav Skrivanek. Cały sztab przygotowywał się do organizacji biegu od czerwca ubiegłego roku kiedy ruszyły zapisy.

Zarejestrowani zawodnicy nie muszą wykonywać żadnych działań w kierunku potwierdzenia udziału w półmaratonie rozgrywanym w nowym terminie. Numery startowe wraz z wszelkimi gadżetami i usługami, takimi jak koszulki i grawerowanie medali zostaną automatycznie przy każdym zawodniku startującym w Sportisimo Praga Półmaratonie.

Data kolejnego wydarzenia z kalendarza RrunCzech pozostaje niezmienna. 3 maja 2020 roku zawodnicy ruszą na trasę Volkswagen Praga Maratonu. Wszelkie aktualizacje zostaną przekazane mediom najpóźniej do 31 marca b.r.

Nowa data Sportisimo Praga Półmaratonu zostanie opublikowana na stronie www.runczech.com, w mediach społecznościowych, a wszyscy uczestnicy zostaną powiadomieni o tym fakcie mailem.

Languages »