previous arrow
next arrow
Slider

ALL YOU NEED IS RUNNING – platforma dla wydarzeń wirtualnych

Startuje platforma AllYouNeedIsRunning.com w nowej odsłonie. Szeroka oferta biegów wirtualnych, możliwość współzawodnictwa, nowoczesne rozwiązania technologiczne, program lojalnościowy z nagrodami i wiele innych atrakcji – to wszystko czeka na miłośników biegania z Polski i zagranicy.

Pierwszym dużym wydarzeniem na platformie AllYouNeedIsRunning.com będzie Wirtualny Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”, który tradycyjnie zostanie przeprowadzony podczas Finału WOŚP (10 stycznia 2021). Organizatorzy spodziewają się nawet 7000 uczestników, a cały przychód z tego biegu zostanie przekazany na rzecz 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jednak bogata oferta biegów wirtualnych dostępna będzie dla wszystkich chętnych już od początku grudnia. Kalendarz grudniowych biegów wirtualnych na AllYouNeedIsRunning.com zapowiada się następująco:

– 4.12 – Bieg Górnika, Naftowca i Gazownika
– 6.12 – Bieg Mikołajkowy
– 10.12 – Bieg Praw Człowieka
– 21.12 – Bieg Zimowy
– 31.12 – Bieg Sylwestrowy

Udział w każdym z tych biegów będzie kosztował 15 złotych, a całkowity przychód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Platforma AllYouNeedIsRunning.com powstała w lipcu tego roku do obsługi World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race. Teraz rusza w nowej odsłonie. Na platformie będą dostępne wydarzenia wirtualne – biegi, marsze nordic walking oraz biegi narciarskie. Swoje konto na platformie posiada już kilkanaście tysięcy biegaczy z kraju i ze świata.

Zakładamy, że na platformie będą się pojawiały wirtualne odsłony konwencjonalnych biegów z wieloletnią historią, które z powodu Covid-19 nie będą się mogły odbyć w konwencjonalnej formule. Wierzymy też, że w okresie tak zwanego powrotu do normalności wydarzenia wirtualne mogą być atrakcyjną alternatywą lub uzupełnieniem oferty organizatorów sportu masowego. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi imprezami, które będą chciały skorzystać z gotowego narzędzia, które jest łatwe w obsłudze dla zawodników, a co najważniejsze umożliwia zbieranie wyników w jednym miejscu i dołączenie do klasyfikacji zaraz po zakończonym wysiłku mówi Michał Drelich, prezes SE Group, która jest właścicielem aplikacji AllYouNeedIsRunning.

Zaawansowana technologia, prosta obsługa

Platforma All You Need Is Running to nowoczesne narzędzie zintegrowane ze wszystkimi popularnymi aplikacjami biegowymi oraz zegarkami z gps-em.

Platforma powstała w oparciu o oprogramowanie, z którego przy budowaniu swoich wirtualnych społeczności sportowych korzystają m.in. IRONMAN, Rock’n’Roll Marathon Series, Air France czy UNICEF. Współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi urządzeniami i aplikacjami treningowymi na rynku, takimi jak: Garmin, Polar, Suunto, TomTom, Runkeeper, Nike Run Club, Map My Run, adidas Running i wiele innychwylicza Maciej Pawłowski, Project Manager AllYouNeedIsRunning.com.

Założenie konta na AllYouNeedIsRunning.com jest całkowicie bezpłatne. Aby jednak wziąć udział w danym biegu wirtualnym, należy się na niego zarejestrować w serwisie SlotMarket.pl. Po opłaceniu wpisowego, zawodnik otrzymuje automatycznie specjalny kod, który po wpisaniu na AllYouNeedIsRunning.com upoważnia do startu w biegu.

Sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna – zapewnia Maciej Pawłowski. – Co ważne, użytkownicy platformy nie muszą za każdym razem pamiętać, by przesłać wynik ukończonego biegu w postaci zdjęcia lub screena, ani też nigdzie dodatkowo go wpisywać. Wynik jest przesyłany automatycznie, dzięki integracji AllYouNeedIsRunning.com z popularnymi aplikacjami treningowymi i już po chwili zawodnik widzi swoje nazwisko w klasyfikacji biegu tłumaczy Project Manager AllYouNeedIsRunning.com.

Ten ostatni aspekt jest również istotny z punktu widzenia organizatorów biegów wirtualnych, ponieważ może oszczędzić im wielu godzin pracy przy zbieraniu i przetwarzaniu wyników, nadesłanych przez biegaczy. Jak mówią twórcy AllYouNeedIsRunning.com, są otwarci na współpracę i udostępnienie platformy innym organizatorom biegów wirtualnych.

Zapraszamy do współpracy. Biegi wirtualne, choć to określenie jest dość niefortunne, rozwijały się już od jakiegoś czasu, ale ten proces znacząco przyśpieszył po wybuchu pandemii koronawirusa. To, co staramy się podkreślać, to fakt, że wirtualna jest wyłącznie rywalizacja z innymi uczestnikami. Pokonany dystans, włożony wysiłek, wylany pot i satysfakcja z ukończenia wyzwania są jak najbardziej realneprzekonuje Maciej Pawłowski.

Więcej informacji na All You Need Is Running.

Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik
Marketing Director
+48 511 291 080
piotr@sportevolution.pl

Languages »