previous arrow
next arrow
Slider

Anna Dereszowska i Michał Hanczak wbiegną na szczyt Rondo 1!

21 maja ponad pięciuset zawodników weźmie udział w jubileuszowym X Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. Nietypowe wydarzenie biegowe od lat przyciąga nie tylko licznych amatorów oraz najlepszych specjalistów tej dyscypliny na świecie, ale i znane osoby ze świata kultury, sportu czy mediów. W tym roku na starcie pojawią się m.in. Anna Dereszowska oraz znany z anteny radia Eska, Michał Hanczak.

Staną oni przed nie lada wyzwaniem, mając do pokonania 38 pięter i 142 metry w pionie. Anna Dereszowska – aktorka i ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, będącego beneficjentem wydarzenia – ma już doświadczenie zdobyte w Rondo 1 przed trzema laty.

(c) Wszelkie prawa zastrze¿one,
www.sportografia.pl; www.sportevolution.pl

To będzie nie lada wyzwanie! Forma już nie ta sama, co trzy lata temu, ponieważ pół roku temu pojawił się na świecie nasz nowy członek rodziny. Jednak czego się nie robi dla dzieciaków, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących, opuszczonych i osieroconych. Dla mnie to tylko 38 pięter do pokonania, a dzieci, które znajdują się pod opieką Stowarzyszenia, tych przeszkód w swoim życiu mają o wiele więcej. Dzięki SOS Wioskom Dziecięcym i chociażby takim inicjatywom, jak Bieg Na Szczyt Rondo 1, możemy sprawić, że ich świat będzie lepszymówi Anna Dereszowska.

(c) Wszelkie prawa zastrze¿one,
www.sportografia.pl; www.sportevolution.pl

Swój debiut w warszawskiej imprezie będzie miał Michał Hanczak – człowiek radia, prezenter, wydawca, ale też konferansjer i lektor, który niejednokrotnie opowiadał o Biegu Na Szczyt Rondo 1 na antenie radiowej, a tym razem postanowił na własnej skórze sprawdzić, z czym wiąże się pokonanie 38 pięter wiodących do mety.

Nigdy nie byłem typem sportowca. Jako radiowiec na co dzień więcej gadam niż trenuję, ale tym razem postanowiłem wyjść ze swojej strefy komfortu. A nawet wybiec – i to wbiec po schodach. Boję się, że te prawdziwe schody zaczną się szybciej niż myślę, ale przyświeca mi szczytny – dosłownie i w przenośni – cel tego biegu. I dlatego, choćbym nawet miał się wczołgać na metę, to go ukończęzapowiada Michał Hanczak.

To ostatni moment, by jeszcze dołączyć do wydarzenia. Wprawdzie wyprzedała się już cała pierwotna pula 500 wejściówek, jednak organizatorzy zdecydowali o udostępnieniu dodatkowych 25 pakietów startowych. Cały dochód z wpłat zawodników zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Więcej informacji oraz link do formularza rejestracyjnego można znaleźć na stronie www.biegnaszczyt.pl.
Patronami medialnymi wydarzenia zostali: Eurobuild CEE, My Company Polska, NowaWarszawa.pl oraz Biegowe.pl.

Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1

Ranga:
Impreza ma rangę Towerrunning European Championships 2022.

Trasa biegu:

  •  bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
  •  przewyższenie: 142 metry
  • klatka lewoskrętna
  • liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
  • liczba nawrotów: 76

RONDO 1
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+ w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.

 

Kontakt:
Piotr Jakóbik
Rzecznik Prasowy Biegu Na Szczyt RONDO 1
Mobile: +48 511 291 080
Email: piotr@sportevolution.pl

Anna Rudnicka-Sipayłło
Kontakt dla mediów branżowych / real estate
Mobile: +48 604 444 724
Email: ars@advancedpr.pl

Languages »