previous arrow
next arrow
Slider

ASICS PRZEDSTAWIA ZAAWANSOWANĄ ODZIEŻ SPORTOWĄ BAZUJĄCĄ NA TERMICZNEJ MAPIE CIAŁA

Zaprojektowana tak, by pomóc sportowcom poczuć się komfortowo w różnych warunkach atmosferycznych.

ASICS przedstawia zaawansowaną technologię odzieży opartej na badaniu termicznej mapy ciała oraz zaprojektowaną, aby pomóc sportowcom w ich doskonałych osiągach, nawet w najbardziej intensywnym upale. Wprowadzona na rynek przed Mistrzostwami Świata IAAF w Doha w Katarze, gdzie oczekuje się, że temperatura osiągnie ponad 40 stopni, nowa odzież ma na celu pomóc sportowcom czuć się komfortowo bez względu na temperaturę.

Opracowana w laboratorium ASICS – Instytucie Nauki o Sporcie w Kobe w Japonii – nowa odzież ma teraz technologię opartą na termicznej mapy ciała człowieka i materiałem hydrofobowym, dzięki czemu jest lżejsza. Połączenie oczywiście z drobną otwartą siatką zapewniającą wentylację zapewnia sportowcom poczucie komfortu, spełniając wymagania rywalizacji w różnych warunkach.

Kenichi Harano, dyrektor generalny i starszy dyrektor generalny w ISS powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaprezentować naszą zaawansowaną technologię odzieżową w ASICS Institute of Sport Science. Nasz zespół naukowców zajmujących się sportem poświęcił czas na przeprojektowanie linii odzieży lekkoatletycznej, aby sprostać wymaganiom ekstremalnych warunków pogodowych. Rezultatem jest idealne połączenie oddychającej, hydrofobowej odzieży, która jest wygodna dla skóry i dobrze wygląda – aby pomóc naszym sportowcom osiągać jak najlepsze wyniki. ”

ASICS sponsoruje sześć federacji, które będą nosić nową odzież na Mistrzostwach Świata: Japonia, Włochy. Holandia, Francja, Ukraina i Bułgaria. Inspirowane lokalizacją, trykoty mają charakter pustynny, z unikalnymi kombinacjami kolorów według flagi narodowej każdego kraju.

ASICS podpisał wieloletnie przedłużenie sponsorowania IAAF.

Languages »