previous arrow
next arrow
Slider

Bieg bohaterów

Do rozpoczęcia kolejnej odsłony Biegu Bohaterów pozostało już kilka dni. Wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 100. rocznicę powrotu Śląska do Polski odbędzie się już 19 czerwca.

Wyjątkowy bieg organizowany przez fundację Silesia Pro Active upamiętni okrągłą rocznicę powrotu Śląska do macierzy, czyli przyłączenia części naszego regionu do Polski. Dokładnie 20 czerwca 1922 roku rzesza mieszkańców w obecności m.in. Wojewody Śląskiego, Józefa Rymera oraz Wojciecha Korfantego powitała na moście w Szopienicach Wojsko Polskie. Pochód ten był zwieńczeniem powstańczych walk oraz plebiscytów.

Sto lat później fundacja Silesia Pro Active zaprasza biegaczy do upamiętnienia tego wydarzenia. Tak jak dawniej witano bohaterów czasu wojny, tak teraz w centrum Katowic uhonorowani zostaną właśnie biegacze, bohaterowie czasu pokoju.

Trasa Biegu Bohaterów będzie miała symboliczną długość jednej dziesiątej maratonu (4,2 km). Prowadzić będzie ona od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do mety w Parku Śląskim przy Skwerze 100-lecia Powstań Śląskich. Bieg wystartuje w niedzielę 19 czerwca o godz. 18:15.

2021.07.04 Katowice
Bieg uliczny 5km Bieg Bohaterow
Bieg Bohaterow
N/z Bieg Bohaterow
Foto Norbert Barczyk / PressFocus

Warto dodać, że udział w niedzielnym wydarzeniu wezmą nie tylko Polacy, ale także obywatele innych krajów takich jak: Włochy, Hiszpania, Francja, Irlandia, Belgia i Ukraina.

Więcej szczegółów dotyczących nadchodzącego wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Biegu Bohaterów oraz w mediach społecznościowych Silesia Marathon.

Zapisy na bieg są już zamknięte, ale każdy mieszkaniec może przyjść, kibicować biegowym bohaterom i świętować 100. rocznicę powrotu Śląska do macierzy.

2021.07.04 Chorzow
Biegi
Bieg Bohaterow
N/z {persons}
Foto Lukasz Sobala / PressFocus

Partnerami biegu są Województwo Śląskie, Miasto Katowice, Muzeum Śląskie, Park Śląski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Bieg Bohaterów to doskonała okazja do przygotowania swojej formy do udziału w Koronie Półmaratonów Polskich, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Biegów, do której niedawno dołączył inny bieg fundacji Silesia Pro Active – Silesia Półmaraton.

Utrudnienia w ruchu

W związku z organizacją Biegu Bohaterów w niedzielę 19 czerwca niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu.

W godz. 17:15-18:45 będzie to:
Al. Korfantego (od ul. Moniuszki do Ronda Gen. Ziętka).

W godz. 17:30-19:00 będą to:
– Al. Roździeńskiego od ul. Dudy-Gracza do Ronda Gen. Ziętka – Rondo Gen. Ziętka,
– Chorzowska (nitka północna w kierunku Chorzowa, od Ronda do ul. Ściegiennego),
– ul. Ściegiennego,
– ul. Bukowa,
– ul. Złota (od ul. Bukowej do ul. Sportowej).

TRASA BIEGU

Wszystkie ulice otwierane będą po przebiegnięciu ostatnich biegaczy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Dokładny przebieg trasy jest dostępny na stronie www.biegbohaterow.pl.

Languages »