Slider

Bieg Niepodległości 2020: okrążcie z nami Polskę!

W białych i czerwonych koszulkach, „okrążymy” wspólnie Polskę! Bieg Niepodległości odbędzie się w tym roku dniach 11-15 listopada br., ale z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną i ograniczenia z nią związane nie będzie miał – tak jak co roku – formuły biegu masowego z 10 km trasą. Co więc w zamian?

Po sukcesie Wirtualnego Biegu Powstania Warszawskiego (tysiące biegaczy w Polsce i na świecie oraz ponad 100 relacji w mediach społecznościowych) przyszedł czas na kolejne wyzwanie
dla biegowej społeczności, przygotowane przez Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNĄ WARSZAWĘ.
Przez wiele lat, aż do tego roku tysiące biegaczy tworzyło symboliczną żywą biało-czerwoną flagę na ulicach stolicymówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.Ale to nie oznacza, że nie można świętować! Wręcz przeciwnie, zachęcamy do biegowej aktywności w swoich rodzinnych stronach, w małych grupach lub drużynach, lecz z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa, przestrzegając reżimu sanitarnego. Zachęcam, aby pobiec w koszulkach z poprzednich edycji biegu i – jeśli to możliwe – wspólnie z innymi osobami stworzyć tam, gdzie akurat się będzie małe, „żywe” flagi Polskipodkreśla wiceprezydent Kaznowska.

Okrążamy Polskę! Wyzwanie dla drużyn

W Biegu Niepodległości w 2020 r. mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek i poziom wytrenowania. Nie obowiązuje żaden konkretny dystans. Mile widziany jest bieg w jednej z koszulek z poprzednich edycji Biegu Niepodległości (tradycyjnie białej lub czerwonej) oraz stworzenie wspólnie z innymi biegaczami „żywej” biało-czerwonej flagi na chodniku, placu, w lesie, na bieżni itp. AKTYWNA WARSZAWA czeka na relacje z trasy (zdjęcia, wideo etc.) z hashtagiem #biegniepodleglosci2020 na facebookowym wydarzeniu.
Specjalne zaproszenie kierujemy tym razem także do drużyn: formalnych, jak kluby sportowe i teamy biegowe oraz nieformalnych, jak grupy znajomych czy bliskich.
Mamy dla Was wyzwanie drużynowe, aby biegiem, symbolicznie, okrążyć Polskę i zdać z tego relacjęzachęca wiceprezydent Kaznowska.
Wyzwanie polega na przebiegnięciu przez wszystkie zgłoszone drużyny w dniach 11-15 listopada co najmniej 3 511 kilometrów, bo tyle wynosi suma długości granic Polski.
Zasady są proste. Drużynę, która chce się podjąć wyzwania zgłasza jej kapitan. Każdy z członków drużyny za pomocą aplikacji lub zegarka biegowego dokumentuje przebiegnięty dystans.
Suma pokonanych km dla wszystkich zgłoszonych drużyn powinna wynosić przynajmniej 3 511.
Dla przykładu: poszczególni członkowie grupy mogą biec w każdy z pięciu wskazanych dni, zwiększając dzięki temu łączny pokonany dystans całego teamu i przyczyniając się do realizacji wyzwania przez wszystkie grupy.

Bieg z flagą

Na wiadomości mailowe od kapitanów grup czekamy do wtorku, 10 listopada, do godziny 12:00. Trzydzieści pierwszych drużyn, których kapitanowie do 23 października dokonają prawidłowego zgłoszenia do wyzwania otrzyma od AKTYWNEJ WARSZAWY flagę Polski.


Można z nią pobiec, traktując jako pałeczkę sztafetową przekazywaną sobie przez zawodników.
To kolejna nasza inicjatywa, w której na pierwszym planie stawiamy na podtrzymanie aktywności sportowej, integrację środowiska oraz odwołanie do wydarzeń z przeszłości, które wpływają na naszą codziennośćmówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.Mamy nadzieję, że w tym trudnym dla wszystkich roku nie tylko nie stracimy motywacji, lecz wręcz pokażemy, co jest naszą biegową siłądodaje dyrektor Mroczek.

Dołączyć bezpłatnie do wydarzenia można tutaj https://tiny.pl/7p417
Zasady Wyzwania Drużynowego znajdują się tutaj: https://tiny.pl/7p8kq

 

ZASADY WYZWANIA DRUŻYNOWEGO W RAMACH BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI 2020

1. Każda z drużyn biorących udział w Wyzwaniu Drużynowym powinna wyznaczyć Kapitana odpowiedzialnego za kontakt z Organizatorem, zgłoszenie Drużyny oraz przesłanie potwierdzenia realizacji wykonania Wyzwania.
2. Drużynę zgłasza Kapitan pisząc mail na adres: imprezy@aktywnawarszawa.waw.pl
3. Aby zgłoszenie było uznane za poprawne Kapitan powinien dołączyć do wiadomości wypełnioną ankietę pobraną ze strony organizatora: https://tiny.pl/7p8kq (można też jej treść skopiować i uzupełnić w mailu).
4. Na zgłoszenia Drużyn czekamy do wtorku, 10 listopada 2020 r. do godz. 12:00.
5. Czas na realizację Wyzwania Drużynowego to aż 5 dni: od środy 11.11.2020
do niedzieli 15.11.2020 r. do północy.
6. Można biegać codziennie! Zadeklarowany przez Kapitana dystans członkowie Drużyny powinni przebiec w wybranym przez siebie miejscu i w dowolnej konfiguracji kilometrażu. Wybiegana liczba kilometrów może być, oczywiście, większa od liczby zadeklarowanej.
7. Będzie nam bardzo miło, jeśli pobiegniecie w białych i czerwonych koszulkach z poprzednich edycji Biegu Niepodległości organizowanego przez AKTYWNĄ WARSZAWĘ i uwiecznicie to w relacjach fotograficznych i filmowych.
8. Na najciekawsze relacje z udziału w Biegu Niepodległości 2020 roku czekamy w wydarzeniu na FB: https://tiny.pl/7p417 . Pamiętajcie o hashtagu! #biegniepodleglosci2020
9. Kapitan ma czas na przesłanie potwierdzenia realizacji Wyzwania Drużynowego do wtorku 17.11.2020 r. do godziny 23:59. Czekamy na maila wysłanego na adres: imprezy@aktywnawarszawa.waw.pl. W tytule należy wpisać: Bieg Niepodległości 2020: przebiegnięte km przez [tu nazwa drużyny]
10. Drużyny, które znajdą się w gronie 30 pierwszych zarejestrowanych poprawnie Drużyn do piątku 23 października otrzymają od AKTYWNEJ WARSZAWY flagę Polski. Drużyny te są zobowiązane wyeksponować ją przy realizacji aktywności w ramach Wyzwania. Można to uwiecznić na zdjęciach, filmie lub w relacjach w social mediach przesłanych na oficjalne kanały AKTYWNEJ WARSZAWY: https://www.facebook.com/AKTYWNAWARSZAWA
https://www.instagram.com/aktywna_warszawa/

PRZYKŁAD: Drużyna AKTYWNEJ WARSZAWY składająca się z 8 członków (4 kobiety i 4 mężczyzn) deklaruje przebiegnięcie 87 kilometrów. Na potwierdzenie realizacji Wyzwania Drużynowego Kapitan przesyła screeny z aplikacji rejestrujących aktywności członków Drużyny o długości kilometrów: 12 + 15 + 15 + 15 + 5 + 5 + 10 + 10. Można dołączyć relacje fotograficzne i filmowe.

Languages »