previous arrow
next arrow
Slider

Biegi RunCzech odbędą się zgodnie z planem

Wszystkie imprezy biegowe spod znaku RunCzech będą odbywały się zgodnie z wcześniej ustalonym kalendarzem. Nie ma żadnych przesłanek do tego, aby biegi odwoływać. W porozumieniu z władzami lokalnymi zawodnicy będą mogli wystartować zgodnie z planem.

Organizatorzy wciąż monitorują sytuację i dostosowują wszelkie środki zapobiegawcze do aktualnej sytuacji. Póki co w Czechach nie było ani jednego przypadku zarażenia wirusem więc nie ma powodu do odwoływania imprez masoych.

Najważniejsze jest zdrowie uczestników, wolontariuszy i obsługi imprezy. W porozumieniu z rządem, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) organizatorzy z RunCzech postanowili jeszcze zminimalizować i tak niewielkie ryzyko wprowadzając kilka procedur:

– W kilku miejscach zostaną zorganizowane stacje medyczne ze środkiem dezynfekującym. W strefie startu, mety, na terenie expo i na punktach odświeżania.
– Na punktach odświeżania/odżywiania, wolontariusze będą ubierać gumowe rękawiczki.
– Stanowisko odświeżania z gąbkami zostanie zastąpione przez kurtyny wodne.
– Bufet na punktach odżywczych będzie zawierał: wodę Mattoni, izotonik Gatorade, banany, pakowany cukier. Zabraknie pomarańczy ze względu na zbyt bezpośredni kontakt dłoni z innymi nieosłoniętymi owocami.
– Wystąpią ograniczenia w przebywaniu liczby osób w pomieszczeniach zamkniętych, np w szatniach.

Minimalizowanie ryzyka jest możliwe kiedy posiadamy określoną wiedzę A tą możemy zaczerpnąć ze stron internetowych:
– WHO: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public?utm_source=General+RunCzech&utm_campaign=d75bae1ff3-EMAIL_CAMPAIGN_2018_10_09_09_44_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_95eef4dd98-d75bae1ff3-
– Ministerstwa Zdrowia Republiki Czeskiej: http://www.mzcr.cz/dokumenty/koronavirus-2019-ncov-informace-pro-obcany_18432_4122_1.html

Należy przestrzegać kilku prostych zasad: myć często ręce, zachować metr odległości zwłaszcza od osób które kaszlą i kichają. W przypadku gorączki, kaszlu i kłopotów z oddychaniem należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Informacje dla podróżujących można również znaleźć na stronie WHO: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/travel-advice?utm_source=General+RunCzech&utm_campaign=d75bae1ff3-EMAIL_CAMPAIGN_2018_10_09_09_44_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_95eef4dd98-d75bae1ff3

Wszelkie informacje będą aktualizowane i przekazywane za pośrednictwem naszych platform medialnych, strony – https://www.runczech.com/en/ i facebooka – https://www.facebook.com/runczech . Porcja kolejnych wiadomości będzie przekazana 10 marca o 16:00.

Languages »