previous arrow
next arrow
Slider

Biegowa rywalizacja dla każdego – weź udział w Mini Cracovia Maraton!

 

Tradycyjnie już, na dzień przed krakowskim maratonem – czyli w tym roku w sobotę, 25 kwietnia – specjalistów od krótszych dystansów i mniej zaawansowanych miłośników biegania zapraszamy do wzięcia udziału w rywalizacji na dystansie 4,2 km. 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXXX, ze startem i metą na deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach Krakowskich, rozpocznie się o godz. 12:30.


Pierwsza odsłona Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego miała miejsce w 2006 roku. Bieg odbywa się dla uczczenia pamięci triumfatora IV edycji krakowskiego maratonu, który jako pierwszy (i jedyny dotychczas) Polak wygrał Cracovia Maraton, a dwa tygodnie później tragicznie zginął w wypadku drogowym.


1/10 dystansu maratońskiego należy pokonać w czasie do 45 minut. Ostateczny przebieg trasy jest uzależniony od stanu prac remontowych ul. Na Błonie. Możliwa jest alternatywna wersja trasy, prowadzącej również ulicami przy Błoniach Krakowskich.


W tym roku limit startujących to 1000 zawodników. W 15. Mini Cracovia Maraton mogą wziąć udział osoby, które do dnia 25 kwietnia 2020 roku ukończą 13 lat.
Na szyi każdego, kto przekroczy linię mety zawiśnie pamiątkowy medal. Dla najlepszych
w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych przewidziane są nagrody.


Szczegóły znajdują się w regulaminie biegu, a zgłoszenia internetowe przyjmowane są TUTAJ.
Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku!

Languages »