previous arrow
next arrow
Slider

Boston Maraton 2021 – trwa ustalanie terminu

Boston Athletic Association ogłosiło dzisiaj, że nie zorganizuje Maratonu Bostońskiego 2021 zgodnie z tradycją, czyli w trzeci poniedziałek kwietnia. W porozumieniu z władzami miasta trwa ustalanie nowego terminu, który miałby przypaść na porę jesienną. Impreza w bieżącym roku początkowo została przełożona z 20 kwietnia na 14 września, a ostatecznie została odwołana ze względu na pandemię.

B.A.A. CEO Tom Grilk powiedział, że na pół roku przed Dniem Patriotów w stanie Massachusetts imprezy masowe znajdują się w czwartym etapie odmrażania. Realną porą roku kiedy maraton mógłby się odbyć jest jesień przyszłego roku. Partnerzy biegu są wciąż zainteresowani organizacją imprezy, ale przy założeniu, że wszystko odbędzie się zgodnie z przepisami. Grilk podkreślił, że najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, wolontariuszy, widzów i członków społeczności lokalnej.

Tym samym Boston Marathon stanie się szóstym i ostatnim wydarzeniem z serii Abbott World Marathon Majors, które odbędzie się jesienią przyszłego roku. Tokyo Marathon (zwykle na początku marca) i Virgin Money London Marathon (zwykle pod koniec kwietnia) ogłosiły już, że ich imprezy w 2021 odbędą się jesienią, dołączając do BMW Berlin Marathon (wrzesień), Bank of America Chicago Marathon (październik) oraz TCS New York City Marathon (listopad).

Organizatorzy z Bostonu wciąż poszukują optymalnego terminu przeprowadzenia maratonu. Trwają również rozważania nad datą innych biegów – B.A.A. Invitational Mile, B.A.A. 5-K, B.A.A. 10-K i B.A.A. Półmaraton. Mila i 5-K odbywają się zwykle razem z maratonem.

Według informacji pochodzących ze strony internetowej stanu Massachusetts, Etap Czwarty jest ostatnią fazą po której odmrożeniu nastąpi „stan normalny”, który zakłada, że szczepionka przeciw wirusowi COVID-19 będzie szeroko dostępna, zatwierdzona i aplikowana zarażonym osobom. Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy to nastąpi, ale organizatorzy mają nadzieję, że do jesieni przyszłego roku sytuacja wróci do normalności.

„Jesteśmy optymistami i mamy nadzieję, że Boston Marathon będzie mógł się odbyć i długa tradycja szerzenia ducha sportowego zostanie kontynuowana. Wiemy, że pojawi się wiele pytań i postaramy się odpowiedzieć na nie w nadchodzących miesiącach” – powiedział Grilk

Boston Athletic Association ma nadzieję, że do końca roku ogłosi datę maratonu na rok 2021.

Languages »