Slider

Bratysława Maraton – najnowsze informacje

Drodzy biegacze!

Informujemy, że wciąż pracujemy nad pracami organizacyjnymi do ČSOB Bratislava Marathon, który odbędzie się w pierwszy weekend września b.r. Będzie to edycja wyjątkowa ze względu na piętnastolecie naszego maratonu. Obserwując sytuację możemy na chwilę obecną śmiało powiedzieć, że nie ma przesłanek do zawieszenia prac i jesteśmy przekonani, że Maraton Bratysławski odbędzie się w ustalonym wcześniej, nowym terminie 4-6 września 2020. Bezpieczeństwo naszych biegaczy i widzów jest dla nas priorytetem, dlatego – biorąc pod uwagę stan faktyczny oraz aktualne zalecenia higieniczno-epidemiologiczne, dokonaliśmy kilku zmian organizacyjnych i chcielibyśmy przekazać Wam kilka informacji związanych z programem imprezy.

Naszym celem jest zorganizowanie imprezy sportowej na najwyższym poziomie przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa i postępowaniu według wytycznych ustalonych władze. Oprócz zachowania środków ostrożności i zapewnienia higienicznego funkcjonowania najważniejsze jest dla nas przestrzeganie zasady maksymalnej liczby uczestników w jednym sektorze imprezy w tym samym czasie, która została określona przez Biuro Opieki Zdrowotnej dnia 3 lipca 2020 roku na 1000 osób.

Oto jak wyglądają nasze plany na maratoński weekend w Bratysławie:

Piątek, 04.09.2020
– Biegi dzieci zostały przełożone z sobotniego poranka na piątkowy wieczór. Start nastąpi o godzinie 18:00 i będzie podzielony na różne fale startowe z dłuższymi przerwami między nimi.

Sobota, 05.09.2020
-Bieg na 10 km został przeniesiony na sobotę rano. Start zostanie zorganizowany w 2 oddzielnych falach ruszających o 9:00 i 10:30. Druga fala startowa będzie realizowana tylko w przypadku, gdy liczba uczestników biegu będzie większa niż 1000.
– Minimaraton na dystansie 4,2 km zaplanowany na sobotnie popołudnia. W przypadku liczny uczestników, która przekroczy 1000, start zostanie również rozegrany w 2 oddzielnych falach o godzinie 15:00 i 16:00.
– Ze względów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się odwołać Bieg Malucha i Bieg Seniorów.
– W celu zmniejszenia liczby uczestników imprezy ograniczymy liczbę wystawców podczas maratońskiego expo na placu Eurovea.
– ze względów higienicznych odwołujemy Pasta Party w sobotę.

Niedziela, 06.09.2020
– Odwołujemy sztafetę maratońską 4×10,5 km – szczegółowych informacji udzielimy bezpośrednio wszystkim zarejestrowanym biegaczom.
– Maraton, półmaraton i sztafeta półmaratońska (4 x 5,5 km) zaplanowana jest na niedzielę rano, a start odbędzie się w kilku falach z dłuższymi przerwami pomiędzy nimi. Wkrótce poinformujemy uczestników o dokładnym harmonogramie startu.

Ze względu na nietypową sytuację mamy równie przygotowane 3 opcje dla zarejestrowanych biegaczy, którzy nie mogą przyjechać na ČSOB Bratislava Marathon w tym roku. Wszystkie informacje będą dostępne w tym tygodniu.

Tegoroczna sytuacja na świecie związana z koronawirusem przyniosła nam – organizatorom wydarzeń nowe i nieznane dostąd wyzwania. Stoimy w obliczu bezprecedensowych decyzji, ale w Bratysławskiej Drużynie Maratońskiej wierzymy, że przy silnym wsparciu naszego samorządu i naszych partnerów, razem możemy przeprowadzić naszą imprezę. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby 15. rocznica ČSOB Bratislava Marathon zapadła w pamięć. Abyśmy byli uczestnikami święta w przyjaznej atmosferze, szacunku, tolerancji i zdrowej rywalizacji. Razem sprawimy, że ČSOB Bratislava Marathon będzie wydarzeniem pełnym ludzi celebrujących sport i zdrowy styl życia.

Dziękuję za zrozumienie i wsparcie. Bardzo to doceniamy. Życzymy miłego lata i czekamy na spotkanie we wrześniu w Bratysławie.

Bratysława marathon team

Languages »