previous arrow
next arrow
Slider

Chcesz wystartować w Pile? Zapisz się już dziś!

Nareszcie! W niedzielę, 5 września, punktualnie o 11:00, rozpocznie się 30. Półmaraton Signify Piła. Mimo piętrzących się problemów i niesprzyjających okoliczności, biegacze wracają na ulice miasta nad Gwdą. Na liście startowej jest teraz niemal 1600 nazwisk. Niezdecydowanych zachęcamy – nie zwlekajcie! Na liście startowej zostało niewiele, bo nieco ponad sto miejsc. Za chwilę może być już zbyt późno…

Trasa Półmaratonu, który od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem, posiada atesty AIMS, IAAF i PZLA. Na 6., 11. i 15. kilometrze znajdują się punkty odżywcze. Na całej trasie – liczna grupa kibiców, która – bez względu na pogodę – jak zawsze będzie wspierać wszystkich zawodników: zarówno profesjonalistów, jak i debiutantów.

Mimo że tym razem w Pile nie poznamy nowych mistrzów kraju w półmaratonie, to sportowcy nadal mają o co walczyć. Lista nagród finansowych i rzeczowych imponuje. Swoje wewnętrzne zmagania będą na pilskich ulicach toczyli żołnierze, policjanci, studenci, pracownicy Signify, a także reprezentanci powiatu i miasta. Oprócz trofeów dla zwycięzców, przewidziane są też nagrody w siedmiu kategoriach wiekowych.

 

Słowo o pilanach. Ciekawe, czy miejscowym uda się zbliżyć do rekordowych wyników mieszkańców Piły. Przypomnijmy – w 2002 roku Marek Jaroszewski uzyskał czas 1:04:53, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast piętnaście lat później Monika Kapera finiszowała z czasem 1:21:30 (dziesiąta wśród kobiet ogółem, siódma w gronie Polek). Aktualnymi rekordzistami trasy są Kenijczycy: Daniel Muteti (1:02:11, 2014 r.) i Stellah Barsosio z Kenii (1:11:09, 2017 r.).

Do zobaczenia w pierwszą niedzielę września!

***

Languages »