previous arrow
next arrow
Slider

CZWARTA DYSCYPLINA TRIATHLONU – TRIATHLONIŚCI CHARYTATYWNIE

Istnieje w triathlonie taka Dyscyplina, która nie wymaga ani mistrzowskiej kondycji, ani specjalnej diety, czy morderczych treningów. W Czwartej Dyscyplinie używa się tylko jednego mięśnia – serca. Czwartą Dyscypliną jest POMAGANIE.

„Akcja charytatywna Czwarta Dyscyplina Triathlonu ma dwa zadaniapomagamy w rehabilitacji Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie oraz promujemy aktywność sportową osób z niepełnosprawnością. Celem jest rozbudowa Domu w Łopiennie o skrzydło do rehabilitacji.
Szczegóły na stronie www.czwartadyscyplina.pl

Celem kampanii jest zebranie środków na Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Łopiennie. Rozbudowana zostanie część do rehabilitacji – „Chcemy stworzyć przestrzeń do rehabilitowania naszych Podopiecznych tu na miejscu. Rehabilitacja to sprawność i samodzielność, a to daje poczucie wolności. Bez rehabilitacji codzienność osób z niepełnosprawnościami jest pełna bólu, marazmu i braku wiary w siebie. Razem tworzymy miejsce będącą furtką do Ich lepszego życia” mówi Maria Kopaszewska, liderka Czwartej Dyscypliny.

W ramach zawodów triathlonowych organizowane są również charytatywne sztafety – w sztafecie zawsze jest jedna osoba niepełnosprawna [najczęściej na pływaniu], do pozostałych konkurencji zapraszamy sportowych zawodowców lub entuzjastów pomagania.

„Chcemy pokazać, że sport jest dla wszystkich”mówi Mateusz Gryckiewicz, Ambasador Akcji, który na co dzień mierzy się ze swoją niepełnosprawnością.
Akcję prowadzi Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Uśmiech Nadziei z Łopienna (woj. wlkp). Czwarta Dyscyplina wspiera „Drugie Skrzydło”, czyli kampanię rozbudowy drugiego skrzydła Domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Łopiennie.

Od kilku lat aktywnie wspierają nas m.in.: GreatMan Trilogy (Kórnik, Kościan, Śrem), Triathlon Series in Poland, Calisia Triathlon i Polski Związek Triathlonu.

***

MARIA KOPASZEWSKA
TEL. 698 78 24 87
MARIA.KOPASZEWSKA@USMIECHNADZIEI.ORG
www.czwartadyscyplina.pl | www.drugieskrzydlo.pl | www.domwlopiennie.pl
FACEBOOK: 4.DYSCYPLINA TRIATHLONU

STOWARZYSZENIE UŚMIECH NADZIEI – organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Od 10 lat wspiera Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie pomagając w rozwoju oraz zapewnianiu Mieszkańcom Domu godnego i pełnego uśmiechu życia. Czwarta Dyscyplina Triathlonu to owoc pojawienia się blisko Stowarzyszenia sportowych pasjonatów, którzy pragną szczerze pomagać nie oczekując niczego w zamian, ale czerpiąc z tego bezmiar radości i satysfakcji.

Languages »