previous arrow
next arrow
Slider

Drezno zaprasza do szybkiego biegania

Rok 2020 mimo iż bardzo wybrakowany pod względem ilości imprez biegowych w kalendarzu jeszcze się nie skończył. 8 listopada w niemieckim Dreźnie będzie szansa na szybkie bieganie. Zawodnicy będą mieli możliwość ścigania się w biegu na 10km, półmaratonie i maratonie. Ze względu na brak lub minimalne możliwości uzyskiwania dobrych rezultatów organizatorzy Drezno Maratonu zdecydowali się zrobić bieg, który umożliwi zawodnikom realizację celów wyznaczonych na mijający sezon. LAUFSZENE INVITATIONAL RUN będzie imprezą, która pozwoli zawodnikom rywalizować o doskonałe wyniki.

Impreza biegowa jest skierowana głównie do zawodników z elity, którzy chcieliby ścigać się nawet o minima kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2021. Organizatorzy – razem z administracją parku Staatliche Schlösser, Burgen & Gärten Sachsen i stolicą landu Drezno, Laufszene Events wraz z InternationalSportService i Christophem Koppem wytyczyli 2,5-kilometrową pętlę w Großen Garten. Trasa okrążenia prowadzi przez główną aleję wokół pałacu i przez bramę wjazdową na Karcherallee. Limit uczestników to 200 zawodników. Kobiety i mężczyźni będą biegać razem.

Ustalono minima kwalifikacyjne na wspomnianych dystansach

Maraton: 3:00 dla kobiet i 2:45 dla mężczyzn
Półmaraton: 1:30 dla kobiet i 1:15 dla mężczyzn
10km: 40min dla kobiet i 35min dla mężczyzn

Bieg będzie niedostępny dla kibiców, trasa i jej okolice zostaną wyłączone tylko dla biegaczy. Organizatorzy pracują jednak nad transmisją on-line. O szczegółach relacji poinformują wkrótce na łamach strony internetowej.

Szczegółowe informacje: https://laufszene-sachsen.de/laufszene-invitational-run/

Languages »