previous arrow
next arrow
Slider

Drodzy biegacze, organizatorzy imprez biegowych, sponsorzy, przyjaciele AIMS

Z powodu pandemii koronawirusa wiele imprez biegowych, tych których pod swoim patronatem ma AIMS (Międzynarodowe Stowarzyszenie Biegów Ulicznych i Maratonów) zostało odwołanych. Mimo ogromnego smutku ciąży na nas ogromna odpowiedzialność i musimy podjąć określone środki zapobiegawcze

Paco Borao

Paco Borao – Prezydent AIMS

Koronawirus rozwinął się w Azji, następnie przeniósł się do Europy i ostatecznie opanował cały świat. Toczymy bitwę jaka wcześniej nie była znana współczesnemu społeczeństwu, a gdzie jest jej głębia i granice tego nikt nie jest w stanie określić. W imieniu AIMS chciałbym przedstawić kilka myśli skierowanych do biegaczy, organizatorów i sponsorów. Po to, aby wzmóc pozytywne myślenie, poprawić koncentrację psychiczną i fizyczną. Celem tegoż jest poprawienie nie tylko własnego samopoczucia, ale przede wszystkim motywacja do działania dla naszych zespołów, rodzin, społeczności w stawieniu czoła i walce z zagrożeniem.

Po pierwsze, tak jak w przypadku innych dziedzin musimy zaakceptować i przestrzegać zasad ustalanych przez nadrzędne organy. Nasza sportowa społeczność powinna być wzorem i przykładem w zbiorowym działaniu.

Musimy promować wartości sportowe, w które wpisane są odpowiedzialność i solidarność, również z tymi którzy mają trudne warunki i ograniczone możliwości spełniania podstawowych potrzeb i wykonywania czynności.

Wreszcie – dbajmy o siebie fizycznie, kontynuujmy trening, dla siebie. Po to, aby utrzymać stan psychofizyczny organizmu na jak najwyższym poziomie. W ten sposób pomagamy nie tylko sobie, ale całemu naszemu otoczeniu dając przykład. A powinniśmy i możemy go dawać z jednego prostego, ale jakże ważnego powodu – należymy do BIEGOWEJ społeczności.

Paco Borao – Prezydent AIMS

Languages »