previous arrow
next arrow
Slider

Dwa tygodnie do startu Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach

To już 31 lipca wystartuje po raz 9 Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy w Dąbkach. W samym środku wakacji, w samo południe setki zawodników ponownie przebiegną płaską trasą (2 pętle po 5km) poprowadzoną uliczkami Uzdrowiska Dąbki oraz odcinkiem leśnym leżącym na wąskim przesmyku między morzem, a jeziorem Bukowo. To wyjątkowe miejsce gdzie biegnąc z jednej strony można usłyszeć szum morza, a z drugiej zobaczyć brzeg jeziora. Organizator Gmina Darłowo zapewnił na trasie 4 punkty z wodą oraz kurtyny wodne. Tradycją biegu stały się też oryginalne medale odbiegające swoją formą od tradycyjnych krążków.

Nie inaczej będzie i w tym roku. Tegoroczny medal to charakterystyczny dla Uzdrowiska Dąbki kuter rybacki, który dzięki swojej grubości – około 1cm nie tylko będzie mógł zawisnąć na szyi każdego finiszera ale również stanąć u niego na półce z trofeami. Dzięki wsparciu partnerów i sponsorów takich jak Lotto, Grupa Babord, Rodzinne Centrum Rozrywki, Interferie, Dukat Medical SPA, Aquamarina Dąbki oraz wielu innych w pakiecie startowym poza numerem startowym znajdziecie również wakacyjną koszulkę techniczną i izotonik, a po biegu będziecie mogli uzupełnić energię dzięki serwowanej pysznej zupie rybnej, domowemu ciastu oraz piwie. Katering po biegu to nie koniec przygotowanych atrakcji. Równie atrakcyjnie wyglądają nagrody we wszystkich klasyfikacjach jakie zostały zaplanowane. Zaczynając od klasyfikacji mężczyzn i kobiet gdzie wyróżniane są pierwsze szóstki nagrodami finansowymi od 600zł do 100zł. Poza tym specjalną premię w wysokości 400zł ufundowaną przez Wójta Gminy Darłowo Radosława Głażewskiego mogą otrzymać zwycięzcy tych kategorii jeżeli ich wyniki będą lepsze od dotychczasowych rekordów trasy, które wynoszą: w przypadku mężczyzn 31:07, natomiast w przypadku kobiet 36:09. Następnie w klasyfikacjach wiekowych, w których sponsorem jest Aquamarina Dąbki, najlepsze trójki otrzymają nagrody w wysokości odpowiednio do miejsca 150zł, 100zł i 50zł.

Na Nadmorskim Biegu Uzdrowiskowym rywalizować będą również drużyny – liczona będzie suma czasów trzech najlepszych zawodników z drużyny. Tu także przewidziano nagrody finansowe, które sponsoruje firma Eltrom – Sławomira Grzebienia, dla trzech najlepszych drużyn. Zaczynając od pierwszej: otrzyma ona do podziału 400zł, druga drużyna otrzymuje 300zł i trzecia 200zł. Rywalizacja drużyn to jeszcze nie koniec. Równie atrakcyjnie wygląda klasyfikacja małżeństw z polskim obywatelstwem, w której sponsor Hotel Delfin Spa & Wellness z Dąbek przekazał dla trzech pierwszych par vouchery na dwudniowe pobyty w Hotelu Delfin w Dąbkach. Poza wspomnianymi klasyfikacjami wyróżnieni finansowo zostaną również lokalni zawodnicy. Dzięki grupie Żyj z energią w klasyfikacji powiatu sławieńskiego najlepsze trójki kobiet i mężczyzn otrzymają odpowiednio 400zł, 300zł i 200zł. Także mieszkańcy Gminy Darłowo mogą liczyć na nagrody finansowe, które w ich przypadku wynoszą 200zł, 150zł i 100zł. Organizator przewidział również wyróżnienia dla najstarszej zawodniczki i najstarszego zawodnika na mecie biegu. Żeby jednak każdy miał szansę na wyjechanie z nagrodą z Uzdrowiska Dąbki na zakończenie dekoracji odbędzie się quiz z nagrodami w którym udział mogą wziąć wszyscy finiszerzy biegu głównego. Tu do wygrania będzie między innymi 6 nagród finansowych po 100zł oraz inne atrakcyjne nagrody od sponsorów Biegu.

Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy to nie tylko zawody na dystansie 10km ale także biegi towarzyszące dzieci i młodzieży oraz integracyjny Bieg ZaRadnych i OdWażnych. Dla każdego z uczestników tych biegów na mecie będzie czekał medal prawie identyczny jak w biegu głównym tylko w trochę mniejszej skali. Poza tym dzięki sponsorowi Rodzinne Centrum Rozrywki z Bobolina każdy uczestnik otrzyma okolicznościową koszulkę bawełnianą. Na mecie oprócz medalu dzieci otrzymają słodki poczęstunek, a najlepsze piątki będą wyróżniane nagrodami rzeczowymi. W integracyjnym Biegu ZaRadnych i OdWażnych udział wezmą zaproszeni goście, przedstawiciele partnerów, sponsorów, organizatora oraz podopieczni Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutyczny z Darłowa. Wszystkie biegi towarzyszące są bezpłatne.

Gościem honorowym imprezy będzie Jan Huruk jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego maratonu. Wielokrotny rekordzista Polski na różnych dystansach. Uznany za najlepszego polskiego maratończyka stulecia 1919–2019 według Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Gdyby komuś było mało rozrywki w ramach biegu to już wieczorem o godzinie 19:00 w tym samym miejscu rozpocznie się Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy z udziałem Kabaretu Jurki oraz Kabaretu Czesuaf. Gmina Darłowo zaprasza – Uzdrowiskowy Wieczór Kabaretowy również jest bezpłatny.

 

Zapisy online na bieg główny będą otwarte do północy dnia 27 lipca 2022, natomiast zapisy na biegi towarzyszące dostępne online będą do północy dnia 30 lipca 2022. Po tych terminach zapisy będą możliwe wyłącznie w Biurze Zawodów pod warunkiem niewyczerpania limitów miejsc – 600 osób w biegu głównym i 300 osób w biegach towarzyszących. Linki do zapisów znajdują się na stronie biegu pod adresem http://bieguzdrowiskowy.pl

Languages »