previous arrow
next arrow
Slider

EPD Lizbona Półmaraton przełożony na maj 2021 roku

Organizatorzy wszystkich półmaratonów, które tworzą serię SuperHalfs z uwagą śledzą wydarzenia związane z koronawirusem.

Niestety EDP Lizbona Półmaraton, który pierwotnie został przełożony na 6 września 2020 został po raz kolejny przesunięty w czasie, ze względu na wciąż trwające komplikacje z COVID-19.

Nową datę ustalono na 9 maja 2021 roku. Decyzja jest dostosowana do wytycznych Portugalskiego Rządu, który zabronił organizacji wszelkich imprez masowych do 30 września, b.r. Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa, a wznowienie działalności gospodarczej i społecznej odbywa się etapami. Sytuacja jest analizowana i monitorowania, a wszelkie środki zapobiegawcze będą dostosowywane do aktualnie panującej sytuacji.

Główne obostrzenia dotyczą noszenia masek na twarzy, zachowania dystansu między ludźmi i pozostania w domu. W związku z tym organizatorzy półmaratonu nie mieli innego wyboru jak przełożenie imprezy na przyszły rok. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie uczestników, a w obecnej sytuacji organizator nie jest w stanie tego zapewnić. Rozsądniejszą decyzją jest przełożenie biegu na czas, kiedy pandemia zostanie zażegnana.

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wyboru i kilka rzeczy gwarantowanych:

– Biegacze zarejestrowani na rok 2021 są automatycznie przeniesieni na listę startową na rok 2021
– Każdy z zarejestrowanych otrzyma e-mailem formularz wyboru zawierający trzy opcje:
a) potwierdzenie udziału w biegu w dniu 9 maja 2021
b) wymiana rejestracji na voucher, który będzie można wykorzystać w 2021 lub w 2022 roku
c) przerejestrowanie zgłoszenie na kogoś innego bez ponoszenia opłat

Zmiany w kalendarzu nie mają wpływu na zdobywanie wyróżnienia „SuperRunner”, na które jest 36 miesięcy, a które rozpoczyna się w momencie ukończenia pierwszego biegu.

Niestety na razie koronawirus wyznacza obecnie porządek świata i musimy się do niego dostosować. Półmaraton w Pradze został przełożony na 6 września. Biegi w Kopenhadze, Cardiff i Walencji są nadal planowane zgodnie z pierwotnym terminem, ale sytuacja zmienia się dynamicznie i jeżeli nastąpią jakieś korekty w terminarzu, uczestnicy zostaną poinformowani.

Obecnie tegoroczny kalendarz SuperHalfs wygląda następująco:

06/09/2020 – Praga
13/09/2020 – Kopenhaga
04/10/2020 – Cardiff
25/10/2020 – Walencja

SuperHalfs w formule wirtualnej.

Seria połączyła siły z www.realbuzz.com , aby stworzyć wydarzenie wirtualne – SuperHalf. Każdy kto weźmie udział będzie miał szansę powalczyć o medal w wirtualnym półmaratonie. Miejscem rozgrywania będzie aktualne miejsce przebywania, czy zamieszkania uczestnika. Udział w półmaratonie kosztuje zaledwie 15 euro (dodatkowo 5 euro za wysyłkę medalu). Finiszer otrzyma fantastyczny medal wirtualnego półmaratonu SuperHalfs. Poza tym będzie funkcjonował darmowy obóz treningowy. Będzie trwał przez następne osiem tygodni, pomagając przygotować biegaczy do wirtualnego półmaratonu.

Kilka słów na temat serii SuperHalfs:

SuperHalfs to seria wiodących półmaratonów na świecie: w Lizbonie, Pradze, Kopenhadze, Cardiff i Walencji. Formuła polega na ukończeniu pięciu półmaratonów w ciągu 36 miesięcy. Finiszer otrzyma SuperMedal, SuperPaszport i gadżety związane z wydarzeniem. Wszystkie imprezy posiadają certyfikat Gold Label World Athletics, certyfikat AIMS i wyróżnienie European Athletics w postaci najwyższej noty – pięciu gwiazdek. Półmaratony gościły najlepszych zawodników w ramach mistrzostw świata, a na trasach niektórych z nich padały rekordy świata.

Languages »