previous arrow
next arrow
Slider

GRAND PRIX GDYNI 2020 – BIEG URODZINOWY

Stawka polskiej elity sportowej robi wrażenie!

Znamy nazwiska polskiej elity sportowej podczas zbliżającego się Biegu Urodzinowego, rozgrywanego w ramach cyklu Grand Prix Gdyni. Stawka zawodników i zawodniczek robi duże wrażenie. Impreza już 16 lutego.

Organizatorzy tegorocznego Grand Prix Gdyni postawili sobie za jeden z celów wysoki poziom sportowy zawodów, oparty na najlepszych polskich biegaczach i biegaczkach ulicznych. Ogłoszona właśnie lista nazwisk elity sportowej wskazuje na to, że na gdyńskich ulicach możemy spodziewać się naprawdę szybkiego biegania.

 

Swój udział w otwierającym cykl Biegu Urodzinowym (16 lutego) potwierdzili:
Mężczyźni
– Marcin Chabowski;
– Arkadiusz Gardzielewski;
– Błażej Brzeziński;
– Artur Kozłowski;
– Tomasz Grycko;
– Mariusz Giżyński;
– Kamil Jastrzębski;
Kobiety
– Anna Gosk;
– Aleksandra Lisowska;
– Aleksandra Brzezińska;
– Monika Kaczmarek;
– Monika Stefanowicz.

Zadowolenia z tak silnej grupy zawodników i zawodniczek nie kryje dyrektor zawodów, Michał Drelich:
– To rzadkość na polskiej scenie biegów ulicznych, aby jedne zawody zgromadziły na starcie tak liczną grupę biegaczy z krajowej czołówki. Zagwarantowaliśmy nagrody finansowe za zajęcie miejsc 1-5 w klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Dodatkowo, zawodnicy walczą o atrakcyjną nagrodę główną – samochód osobowy – w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Gdyni.

Co więcej, zapowiada się, że kolejne biegi tegorocznego Grand Prix Gdyni mogą doczekać się jeszcze bardziej imponującej stawki elity sportowej. Starty w Gdyni planują ambasadorzy cyklu – Henryk Szost i Karolina Nadolska. Zainteresowanie udziałem w kolejnych biegach wyrazili także Yared Shegumo i Szymon Kulka.

Bieg Urodzinowy upamiętnia nadanie Gdyni praw miejskich, które miało miejsce 10 lutego 1926 roku. Organizatorzy przygotowali kilka możliwości aktywnego świetowania urodzin miasta:
• biegi na dystansie 5 i 10 km;
• marsz nordic walking na dystansie 5 km;
• Dziecięcy Bieg Urodzinowy – dystanse od 250m do 2000m (dzieci i młodzież w wieku 3-16 lat).

Biegi na 5 i 10 km odbędą się po atestowanych trasach, ze startem i metą na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a organizatorzy zachęcają do zapisania się na cały przyszłoroczny cykl Grand Prix Gdyni, aby skompletować kolekcjonerski zestaw pamiątkowych medali.
Grand Prix Gdyni 2020 składać się będzie z czterech dobrze już znanych biegów:
1. Bieg Urodzinowy – 16 lutego 2020 r.;
2. Bieg Europejski – 10 maja 2020 r.;
3. Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.;
4. Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.
Rejestracja do startu prowadzona jest na platformie SlotMarket.pl, a cena pakietu startowego na Bieg Urodzinowy wynosi 50 zł (45 zł z Kartą Mieszkańca). Aktualnie, swój udział w zawodach zgłosiło ponad 1100 osób.
Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gpxgdynia.pl.


Kontakt:
Piotr Jakóbik
Marketing Director, Sport Evolution
Mobile: +48 511 291 080
Email: piotr@sportevolution.pl

Languages »