previous arrow
next arrow
Slider

GRAND PRIX GDYNI 2020 Gardzielewski i Brzezińska najszybsi w Biegu Urodzinowym!

Za nami inauguracja tegorocznego Grand Prix Gdyni. W Biegu Urodzinowym zwyciężyli Arkadiusz Gardzielewski oraz Aleksandra Brzezińska i to oni objęli prowadzenie w wyścigu po nagrodę główną, Seata Ibizę. W imprezie wzięło udział ponad 2300 osób. Kolejna odsłona cyklu – Bieg Europejski – 10 maja. Zapisy ruszają już jutro!


Bieg Urodzinowy postawił zawodnikom ciężkie warunki. Silny wiatr mocno dawał się we znaki, ale nie przeszkodził zwycięzcy – Arkadiuszowi Gardzielewskiemu w uzyskaniu czasu 29:52. 46 sekund później na metę wbiegł Emil Dobrowolski, a trzeci – z niemal minutową stratą do zwycięzcy – finiszował Artur Kozłowski.

– Wiedzieliśmy, że dzisiaj karty będzie rozdawał wiatr. Postanowiliśmy współpracować z chłopakami na trasie, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przez pierwsze 3 km trzymaliśmy się więc razem, a gdy nastąpiła moja zmiana okazało się, że jestem w stanie oderwać się od grupy i dość szybko zbudować kilkunastosekundową przewagę. Fajnie, że mimo chłodu i wiatru, przy trasie pojawiło się wielu kibiców, którzy pomogli mi utrzymać prowadzenie i „złamać” 30 minut. W tych warunkach, uznaję to za naprawdę dobry wynik – powiedział zwycięzca biegu, Arkadiusz Gardzielewski.

Bardziej zacięta była rywalizacji kobiet, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Najwięcej sił zachowała Aleksandra Brzezińska, która wbiegła na metę z czasem 33:35, zaledwie o 4 sekundy wyprzedzając Aleksandrę Lisowską. Podium uzupełniła Anna Gosk, z czasem 34:06.

Dzięki wygranej w Biegu Urodzinowym, Gardzielewski i Brzezińska wysunęli się na czoło wyścigu o Seata Ibizę, który jest główną nagrodą w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Gdyni 2020. O zwycięstwie zdecyduje suma czasów z 3 najlepszych startów, a włączenie się do walki w kolejnej odsłonie – Biegu Europejskim – zapowiadają m.in. Karolina Nadolska i Henryk Szost.

Biegali też na 5 km
W rozegranym po raz pierwszy w ramach Grand Prix Gdyni biegu na 5 km, triumfował Wiktor Kujawa z Olsztyna, z czasem 15:54. Na podium stanęli jeszcze Jakub Ossowski i Jakub Kozak. Wśród pań, najszybsza okazała się gdańszczanka, Magdalena Świecka (18:23), która z dużą przewagą wyprzedziła Patrycję Angel i Martę Grabowską.

Łącznie, w obu biegach wystartowało ponad 2300 osób.

Ruszają zapisy na Bieg Europejski
Już w poniedziałek, 17 lutego o godz. 15:00 zostanie uruchomiona przedsprzedaż pakietów startowych na kolejną imprezę z cyklu Grand Prix Gdyni – Bieg Europejski (10 maja 2020 r.). Pierwszeństwo w zakupie pakietów będą mieli zawodnicy zarejestrowani na Bieg Urodzinowy. Otwarta rejestracja dla wszystkich ruszy tydzień później, 24 lutego. W programie ponownie znajdą się biegi na dwóch dystansach – 5 km i 10 km – a także marsz nordic walking oraz zawody dla dzieci. Rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Kalendarz tegorocznych biegów w ramach Grand Prix Gdyni:
1. Bieg Urodzinowy – 16 lutego 2020 r.;
2. Bieg Europejski – 10 maja 2020 r.;
3. PKO Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.;
4. PKO Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.gpxgdynia.pl. Pełne wyniki Biegu Urodzinowego dostępne są na Datasport.pl.


Kontakt:
Piotr Jakóbik
Marketing Director, Sport Evolution
Mobile: +48 511 291 080
Email: piotr@sportevolution.pl

Languages »