Slider

GRAND PRIX GDYNI – Bieg Niepodległości za nami, czas na ostatni akcent cyklu – Bieg Europejski

Blisko 600 biegaczy wystartowało w Wirtualnym Biegu Niepodległości organizowanym w ramach Grand Prix Gdyni. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Ostatnia odsłona tegorocznego Grand Prix Gdyni – Bieg Europejski, odbędzie się w dniach 27-29 listopada. Można się jeszcze zapisać.

Ze względu na kolejne obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa, Bieg Niepodległości odbył się tylko w formie wirtualnej. Większość uczestników, która deklarowała wcześniej start w biegu hybrydowym, nie zrezygnowała z aktywności i wystartowała wirtualnie, samodzielnie wybierając trasę. W sumie, Narodowe Święto Niepodległości, na sportowo, uczciło dokładnie 585 zawodniczek i zawodników.

Cieszymy się niezmiernie, że tradycja aktywnego uczczenia tego, bardzo ważnego w historii naszego kraju, dnia została w Gdyni podtrzymana. Mimo że dosłownie na kilkadziesiąt godzin przed   planowanym startem biegu hybrydowego, zostaliśmy zmuszeni do przejścia wyłącznie na wirtualną formę rywalizacji, zdecydowana większość biegaczy i nordic walkerów pozostała z nami i    ukończyła bieg. To pokazuje, że dla wielu uczestników cyklu Grand Prix Gdyni, Bieg Niepodległości jest wyjątkowy mówi Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Grand Prix Gdyni.

Na dystansie 10 km, wśród mężczyzn, zwyciężył Adam Lewna, który do mety dotarł z czasem 34:56. W kategorii generalnej kobiet, najszybsza była Aleksandra Jakubiec 43:14. Na trasie o połowę krótszej bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Sowa z czasem 18:40, a wśród kobiet triumfowała Sylwia Kierska-Tomczyk (20:53).

Ostatnim tegorocznym akcentem cyklu Grand Prix Gdyni będzie Bieg Europejski, który odbędzie się w dniach 27-29 listopada. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bieg odbędzie się tylko w formule wirtualnej. To oznacza, że każdy może pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie VRace by Sport Heroes zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu.

Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.

– Każdy uczestnik, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym, otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki, czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych – ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych – zapewnia Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w Sport Evolution.

Jak w przypadku każdego biegu z cyklu Grand Prix Gdyni, również podczas Wirtualnego Biegu Europejskiego każdy sam wybiera dystans: 5 lub 10 kilometrów. Dla chętnych jest również możliwość rywalizacji z kijkami Nordic Walking na 5-kilometrowej trasie. Zapisy do udziału w rywalizacji na platformie SlotMarket.pl

Oczywiście, za wysiłek włożony w pokonanie wybranego dystansu w Wirtualnym Biegu Europejskim, każdy zawodnik otrzyma specjalny, kolekcjonerski medal.

Starty w tegorocznych biegach Grand Prix Gdyni to także możliwość otrzymania punktów w programie lojalnościowym i zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych. Więcej o programie lojalnościowym TUTAJ.

Zawodnicy, którzy mieli startować w biegu hybrydowym, a z różnych powodów nie będą mogli lub chcieli wziąć udziału w biegu wirtualnym, mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej.

Więcej informacji na www.gpxgdynia.pl.

Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik
Marketing Director
+48 511 291 080
piotr@sportevolution.pl

Languages »