previous arrow
next arrow
Slider

Grudniowe bieganie po Pile, czyli nie zawsze trzeba się ścigać

Przez lata był Bieg Sylwestrowy. Pierwszy w 2006 roku, później kolejne. Szybko do tego przedsięwzięcia dołączyli dwaj młodsi bracia: Bieg Wiosny i Bieg Jesieni. Za całą triadę odpowiadał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, dla którego każde z tych wydarzeń było oczkiem w głowie. Darmowy udział, darmowe koszulki, darmowy poczęstunek… No i fajna atmosfera, a w grudniu jeszcze losowanie prezentów! Nic więc dziwnego, że za każdym razem trasę o długości niespełna trzech i pół kilometra, której metę wyznaczono przy jeziorze Płotki, pokonywało kilkaset osób. A w grudniu i tysiąc z hakiem!

Czasy się zmieniły. Wiele imprez zostało zablokowanych, wiele zdarzeń wygaszono. Pilski MOSiR też na pewien czas przystopował. Na szczęście firmowane przez niego biegi wracają i to w całkiem niezłym wydaniu. W tym trudnym, 2021 roku triada, o której pisałem wcześniej, została przemianowana na Festiwal Rekreacji „Aktywna Rodzina”. Dwa pierwsze etapy zorganizowano we wrześniu, ten trzeci odbędzie się tydzień przed Bożym Narodzeniem, w sobotę, 18 grudnia.

Trasa pozostaje ta sama – start przy restauracji Stolarnia (dawne Rębajło), meta na Płotkach. Bieg rozpocznie się o 11:00, choć zapisy ruszą półtorej godziny wcześniej, w sąsiedztwie Stolarni. Pierwsze tysiąc osób, które podpisze stosowne oświadczenie, dostanie pamiątkowe koszulki. Warto jednak pamiętać, że ze względu na obostrzenia, przewidziano jedynie 250 miejsc dla osób niezaszczepionych. W tym roku, również z powodu pandemii, zrezygnowano z losowania nagród.

Jak zawsze, w imprezie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Tym bardziej, że nie prowadzi się tutaj żadnej klasyfikacji. Kto dotrze do celu, otrzyma medal i poczęstunek. Będzie też można ogrzać się przy ognisku. I jeszcze jedno: o 10:15 organizator zapewni chętnym transport autobusowy na miejsce startu. Wystarczy pojawić się przy ul. Bydgoskiej, obok sklepu Netto. Ten sam autobus odwiezie zainteresowanych znad jeziora Płotki około południa.

To jak, widzimy się na trasie?

Languages »