previous arrow
next arrow
Slider

Jesienne półmaratony spod znaku RunCzech odwołane

Po pustkach w wiosennym kalendarzu imprez biegowych, ekipa RunCzech z nadzieją i werwą przystąpiła do organizacji imprez biegowych jesienią. Udało się przeprowadzić Matooni Półmaraton w Uście nad Łabą, eksperymentując z większą liczbą zawodników zgromadzonych w kilku, oddzielnych grupach startowych. To był niesamowity bieg, który pokazał, że jeśli się chce wszystko jest możliwe.

W minioną niedzielę udało się również przeprowadzić bieg Mattoni Liberec Nature Run. Niestety tuż po jego organizacji, od poniedziałku 5 października, co najmniej do 18 obowiązywał będzie limit zgromadzeń masowych wynoszący maksymalnie 20 osób. W związku z tym RunCzech został zmuszony odwołać półmaratony w Ołomuńcu, Karlowych Warach i Czeskich Budziejowicach. Odwołaniu podlegają również biegi rodzinne i Moravia Sport Expo.

Powód odwołania trzech wspomnianych półmaratonów jest następujący:

W związku z uchwałą Rządu Republiki Czeskiej z dnia 30 września 2020 r., kóra zakazuje imprez masowych organizowanych na więcej niż 20 osób nie jesteśmy w stanie przeprowadzić zaplanowanych przez nas imprez. Ze względu na liczny udział biegaczy, ograniczenia terytorialne i przestrzenne oraz warunki techniczne organizacji (wynikające z instrukcji władz gminnych), logistykę i przestrzeganie zasad sanitarnych musimy biegi odwołać.

Languages »