previous arrow
next arrow
Slider

Już 25 lat organizacji. Jaworzno 15 km i 10 km- zapisy od 1 lipca !!!

Zbliża się jedna z większych imprez biegowych w południowej Polsce – Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 kilometrów w Jaworznie, który w bieżącym roku odbędzie się 25 września. W tym roku mija 25 lat organizacji imprezy, która odbywa się od 1996 roku. Zawodnicy, którzy obawiają się dystansu 15 km będą mogli wybrać krótszą trasę- organizator przygotował dziesięciokilometrową trasę rekreacyjną. Zawodnicy na obydwu dystansach wystartują ze startu wspólnego i razem przebiegną pierwsze 5 km.

W tym roku bieg wchodzi w skład większego przedsięwzięcia – Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy.

Aby zdobyć to imponujące trofeum i otrzymać okolicznościowy ekspozytor na trzy medale trzeba wystartować w każdym biegu wchodzącym w skład Triady- a więc oprócz Jaworzna jeszcze w Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu i w Biegu Chromika w Mysłowicach. Wybrany dystans jest obojętny, a każdy z biegów oferuje ich dwa do wyboru.
Regulamin triady jest dostępny na stronie każdego z biegów. Co ciekawe – nie ma żadnych dodatkowych kosztów uczestnictwa w Triadzie. Zawodnicy muszą tylko opłacić opłaty startowe wynikające z regulaminów trzech biegów. Kształt medali odzwierciadla obecne granice administracyjne miast Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu będzie miał wysokość 18 cm. Zapraszamy do uczestnictwa- trofeum Triady nie może zabraknąć wśród Twoich medali. A co to jest Trójkąt Trzech Cesarzy? To określenie miejsca, gdzie w latach 1846-1915 zbiegały się granice trzech europejskich mocarstw- Prus, Austrii i Rosji. Znajduje się ono w widłach rzek Przemsza i Biała Przemsza, które płyną przez trzy miasta biorące udział w organizacji Triady.

Triada to jedna z ofert dla biegaczy na 25 lecie imprezy w Jaworznie. Kolejną, jest upominek dołączony do pakietu startowego- każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy ręcznik biegacza. W Jaworznie tak jak do tej pory całe zaplecze biegu zostanie zlokalizowane na Stadionie Miejskim „Victoria” przy ul. Krakowskiej 8. To miejsce i możliwości związane z tak dużą przestrzenią przypadły do gustu uczestnikom imprezy. Biegacze chwalą usytuowanie startu i mety z dala od ciasnego, miejskiego otoczenia oraz wypoczynek po biegu na zielonej murawie . Zgłoszenia do biegów będą przyjmowane poprzez stronę www.datasport.pl, www.mckis.jaw.pl i www.maratonypolskie.pl W naszym biegu, w całej imprezie limit biegaczy został ustalony na 400 osób. Jeśli chcesz mieć zapewniony start- wraz ze zgłoszeniem elektronicznym wnieś opłatę startową.
Opłata startowa, stosowana w obydwu biegach jest jedną z najmniejszych w Polsce wynosi zaledwie 40 ,-zł., i obowiązuje do dnia 15 września 2020r. Po tym terminie o ile zostaną wolne miejsca opłata wynosi 60,- zł., i można ją uregulować jedynie w dniu imprezy, w biurze zawodów. Za pełne zgłoszenie uważa się wypełnienie formularza zgłoszeniowego i uregulowanie opłaty startowej. Opłatę startową należy wnieść drogą elektroniczną on-line jako finalizacja zapisu do biegu.

ZAPRASZAMY DO JAWORZNA !!!

Languages »