previous arrow
next arrow
Slider

Już w ten weekend Runmageddon na bieszczadzkich wzgórzach

500 m n.p.m, a nawet wyżej wbiegną startujący w ostatnim evencie Runmageddonu w 2021 r. Zawodnicy zdobędą bieszczadzkie szczyty, pokonają gęsto rozstawione przeszkody i przeprawią się dwukrotnie przez rzekę San. Finał Runmageddonu swoim stopniem ekstremalności przebije wszystkie tegoroczne edycje.

Finałowy Runmageddon sezonu 2021 musi wyróżniać się stopniem trudności. Dlatego przygotujemy trasy gęsto utkane przeszkodami zapowiada Alicja Bisewska, dyrektor eventu.Będzie ich więcej, przez co będzie to jeszcze trudniejsze sportowe wyzwanie, ale na otarcie łez zagwarantujemy też wspaniałe jesienne widoki na Bieszczady. Już sam początek trasy wymagać będzie siły i niezłomności. Zawodnicy przebiegną jedno kilometrową pętlę z belką. Następnie, na trasie spotkają mnóstwo przeszkód, w tym te ulubione jak: „Oponeo”, wymagające „Ołówki” oraz Combo, złożone z konstrukcji „Wariat” i „Killer Plank”. Jedna z przeszkód stanie na wysokości 400 m n.p.m., więc widok jaki się z niej roztoczy, z pewnością zachwyci uczestników. Podczas Runmageddonu w Lesku, uczestnicy formuły Rekrut i Hardcore wejdą do rzeki San aż dwukrotnie. Poznają dobrze chłód zimnej, rwącej wody. Startujący w 21-kilometrowej formule Hardcore zdobędą aż dwa szczyty: Gruszkę o wysokości 583 m n.p.m. oraz Bubeń (461 m n.p.m.). Weekend z Runmageddonem będzie iście ekstremalny. Udział w nim potwierdziło już ponad 1000 startujących, którzy do Leska przyjadą z całej Polski. O górski klimat eventu zadbają gospodynie z lokalnego koła wiejskiego, które nakarmią strudzonych biegiem zawodników, a także zespoły pieśni i tańca, które ubarwią swoimi występami artystycznymi ostatni w tym roku Runmageddon. Ponadto, w sobotę w godzinach 20:00 – 24:00 odbędzie się nietypowe After Party, czyli Nocne Pływanie na Basenie Aquarius.

Harmonogram i zapisy

W sobotę 16 października w godzinach 10:00-12:15 startować będą zwodnicy formuły Rekrut. Pokonają oni 6 kilometrów i na pewno więcej niż standardowe, dla tej formuły – 30 przeszkód. W niedzielę między godzinami 7:40 a 11:00, co 15 minut startować będą najbardziej wytrzymali zawodnicy, którzy na koniec sezonu, zdecydowali się pokonać 21 kilometrów z ponad setką przeszkód. Linia startu i mety mieścić się będzie przy basenie Aquarius na ulicy Bieszczadzkiej 7. Do udziały w wydarzeniu można zapisać się poprzez stronę www.runmageddon.pl do piątku do godziny 14:00 lub osobiście w Biurze Zawodów podczas trwania eventu.

VI Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych Runmageddon

Podczas Runmageddonu Lesko Brama Bieszczad rozegrana zostanie rywalizacja najlepszych biegaczy przeszkodowych. W sobotę na trasie Rekruta, a w niedzielę w formule Hardcore wystartują zawodnicy ścigający się o najwyższe miejsca na podium. Ich starty dostarczą niezwykle dużo emocji kibicom, którzy w przygotowywanym specjalnie dla widzów miasteczku będą mogli dopingować Uczestników. Kto w tym roku zdobędzie mistrzostwo? Okaże się już w ten weekend!

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
698 555 835

Languages »