previous arrow
next arrow
Slider

Kobiecy Maraton w Nagoi – największy taki maraton na świecie – odbędzie się 12 marca 2023 roku

Najlepsze biegaczki powalczą o 250 tysięcy dolarów za pierwsze miejsce. To największa nagroda wszech czasów dla mężczyzny lub kobiety w maratonie.

Każda uczestniczka, która dotrze do mety, otrzyma ekskluzywny naszyjnik Tiffany & Co.

Kobiecy Maraton w Nagoi z radością informuje o dacie wydarzenia w 2023 roku. Zorganizowanie największego maratonu dla pań na świecie jest planowane na niedzielę, 12 marca 2023 roku. Przewiduje się udział 22 tysięcy biegaczek, w tym 3,5 tysiąca osób z zagranicy.

Maraton dla kobiet w Nagoi, zorganizowany po raz pierwszy w 2012 roku, jest największym takim wydarzeniem na świecie, co potwierdza Księga Rekordów Guinnessa. To również jedyny kobiecy bieg wyróżniony tytułem World Athletics Platinum Label. Od 2022 roku bieg oferuje największą nagrodę dla zwycięzcy maratonu. Mowa o 250 tysiącach dolarów.

Ponadto każda zawodniczka otrzyma piękny, specjalnie zaprojektowany naszyjnik od firmy jubilerskiej światowej sławy – Tiffany & Co. Będzie to pamiątka przypominająca o osiągnięciu celu.

Nawet podczas pandemii bieg organizowano rokrocznie, zmniejszając liczbę uczestniczek i dokonując wszelkich możliwych zabiegów przeciwdziałających infekcjom. Przygotowano w ten sposób pole rywalizacji dla biegaczek chcących się zmierzyć z dystansem 42 195 metrów, emitując jednocześnie pozytywną energię poprzez sport. Kobiecy Maraton w Nagoi 2023 wróci do swoich oryginalnych rozmiarów.

Kobiecy Maraton w Nagoi to wyjątkowa i specjalna okazja dla wszystkich pań kochających bieganie, począwszy od najszybszych zawodniczek świata, na maratońskich debiutantkach skończywszy. Więcej informacji o biegu (w tym również o zapisach) można znaleźć na stronie https://womens-marathon.nagoya/en/ .

Zdjęcia: Nagoya Women’s Marathon 2022

Languages »