Slider

Koszyce Maraton Plogging

Od kilku tygodni świat opanowany jest przez koronawirusa. Na szczęście znów możemy cieszyć się bieganiem na świeżym powietrzu i łonie natury.

Ostatnimi czasy Koszycki Maraton Pokoju wprowadził wiele alternatywnych form rywalizacji, możliwości treningu i biegania samego w sobie. Obecnie zaczęło funkcjonować wiele imprez wirtualnych. Organizatorzy z Koszyc chcą wyjść poza ramy elektronicznej rzeczywistości i zaproponować wyzwanie, które oprócz własnej satysfakcji przyniesie wiele pozytywnych skutków.

Koszyce Maraton Plogging to nic innego jak wiosenne porządki z bieganiem w tle. Plogging ma swoje korzenie w Szwecji i jest połączeniem joggingu i zbierania śmieci (od szwedzkiego „plocka upp”). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z powodu pandemii nie będzie można w najbliższym czasie podróżować. Zatem jeżeli spędzamy czas w swoim kraju dlaczego mielibyśmy nie posprzątać?

Aby wziąć udział w wyzwaniu, należy wybrać jedną z ulubionych lokalizacji do biegania i zabrać ze sobą torbę na śmieci przed rozpoczęciem biegu. Taki trening nie będzie polegał na biciu rekordów życiowych. Ale na pewno po powrocie do domu każdy będzie miał satysfakcję, że zrobił coś sensownego i dobrego.

Z niecierpliwością czekamy na zdjęcia pełnych worków śmieci zebranych przez biegaczy. Procedura jest prosta, wystarczy zamieścić zdjęcie na facebookowym profilu maratonu, albo przesłać je na adres: sutaz@kosicemarathon.com. Poza tym dodać nazwę lokalizacji, w którym sprzątanie zostało wykonane. Termin wyznaczający koniec akcji upływa 7 czerwca, a do 10 czerwca zostaną wybrani trzej zwycięzcy, którzy otzrymają oryginalne koszulki do biegania Košice Marathon UYN.

W linku poniżej, film promujący akcję:

https://www.facebook.com/kosicemarathon/videos/263951848255334/

Languages »