Slider

Łódzkie Błonia nową lokalizacją Runmageddonu

Na zbiegu ulic Konstantynowskiej i Pułkownika Stanisława Juszczakiewicza „Kornika” w Łodzi odbędzie się jednodniowy Runmageddon Łódź. Lokalizacją tego ekstremalnego wydarzenia sportowego, w którym w ciągu 5 lat udział wzięło już ponad 200 000 osób, będą Łódzkie Błonie – Lubię pokonywać wyzwania Runmageddonu, mam już kilka za sobą. Pozwalają się dobrze bawić, sprawdzić siebie i przeżyć naprawdę niezapomniana przygodę, dlatego cieszę się, że będę w końcu mogła pokonać Runmageddon w moim mieście! – mówi łodzianka Kinga.

Mieszkańcy Łodzi bardzo ochoczo startują w corocznych edycjach Runmageddonu. Często można ich spotkać pokonujących ekstremalne trasy i przeszkody w Warszawie, Trójmie-ście, czy też na Śląsku lub w Małopolsce. Jednak, tym razem nie będą musieli jechać poza swoje miasto, by razem z innymi Runmageddończykami pokonać ekstremalny bieg z przeszkodami. – Mój pierwszy Runmageddon pokonałam bez większego przygotowania. Spodobało mi się. Przeszkody stanowiły ciekawe wyzwania, a trasę świetnie przebiegało się w towarzystwie znajomych. Na mecie pomyślałam chcę więcej i chcę robić to coraz lepiej. Zaczęłam się przygotowywać do kolejnych startów. – mówi Kinga.

Runmageddon w Łodzi zaplanowany jest na 17 sierpnia br. Będzie to event jednodniowy, nasycony aż 5 formułami. Podczas tego dnia, każdy niezależnie od wieku, czy przygotowania fizycznego będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Do dyspozycji uczestników pełnoletnich i tych, po 16 roku życia* będą oddane trasy trzech formuł: Intro- 3 km i 15 przeszkód oraz Rekrut (6 km i 30 przeszkód) w wersji dziennej i nocnej. Na dzieci będzie czekać Runmageddon Kids*, przeznaczony dla śmiałków w wieku od 4-11 lat, a nastolatkowie będą mogli wziąć udział w formule Junior* dedykowanej osobom między 12 a 15 rokiem życia. Ekstremalny event odbędzie się po raz pierwszy na Łódzkich Błoniach. – Spodziewam się tras pełnych niespodzianek i ciekawych przeszkód. Liczę, że Runmageddon w Łodzi będzie naprawdę mocnym wyzwaniem. Nie znam osoby, która docierając na metę Runmageddonu, nie chciałaby powtórzyć startu. Tak to już jest z tym biegiem, że wciąga i chce się więcej. Ja lubię stopniować wrażenia więc zacząłem od Intro, a poźniej potoczyło się samo, kolejne starty i dłuższe dystanse. – opowiada Bartłomiej programista z Łodzi.

*start osób w wieku od 4-17 lat możliwy jest tylko po osobistym i pisemnym poświadczeniu wydania zgody na start przez opiekuna prawnego. Dzieci startujące w Runmageddonie Kids, młodzież biegnąca w Runmageddonie Junior oraz nastolatkowie między 16-18 rokiem życia mogą startować w dedykowanych im formułach za osobistą i pisemną zgodą opiekuna prawnego.

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

______________________________________________________________________________________

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runma-geddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ prze-szkód).

Languages »