previous arrow
next arrow
Slider

Madera zaprasza w styczniu na Funchal Maraton 2023

Nie wszędzie zima kojarzy się z mrozem, śniegiem i wichurą. Z pewnością znacznie łagodniejszy klimat panuje w Funchal, mieście położonym na Maderze, wyspie należącej do Portugalii. Funchal to mała ojczyzna Cristiano Ronaldo, który właśnie tam, w lutym 1985 roku, przyszedł na świat.

Zimą, a konkretnie w styczniu, kiedy większa część Europy narzeka na chłód, Funchal, miasto partnerskie naszego Poznania, organizuje swój maraton. W tym czasie na Maderze termometry pokazują średnio 19 stopni Celsjusza, a więc warunki do ukończenia pierwszego maratonu w sezonie są idealne. Samo Funchal, które na co dzień zamieszkuje nieco ponad 110 tysięcy mieszkańców, oferuje zawodnikom stosunkowo łatwą trasę, otoczoną kwiatami i przebiegającą przez najbardziej znane części miasta.

A najlepszą częścią tego przedsięwzięcia jest możliwość orzeźwienia się w morzu zaraz po zakończeniu biegu. Niewiele jest takich maratonów na świecie.

Impreza pod nazwą Funchal Maraton składa się z trzech imprez biegowych: maraton, półmaraton i mini-maratonu na dystansie 8 kilometrów.

Kolejna edycja tej imprezy odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia 2023 roku. Rejestracja jest możliwa na stronie internetowej maratonu:

https://www.madeiramarathon.com/

 ***

 Zwycięzcy ostatniej edycji (23 stycznia 2022 r.):
 
– Maraton

mężczyźni – Bruno Moniz (Portugalia)          2:33:53

kobiety -Rosa Madureira (Portugalia)          2:55:49

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Polak Dariusz Bemben (2:53:36).

 – Półmaraton

mężczyźni – Ivan Nunes (Portugalia)            1:12:40

kobiety – Miriam Paurat (Niemcy)                1:28:01

 – Bieg na dystansie 8 kilometrów

Tomas Rosario (Portugalia)                          29:44

Fabiana Goncalves (Portugalia)                   36:49

 

Szczegółowe wyniki można znaleźć tutaj:  https://www.madeiramarathon.com/resultados

 

 

 

Languages »