Slider

Mainova Frankfurt Marathon już 27 Października!

autor: www.photorun.net

Valary Jemeli, Alemu Kebede i Stephanie Twell mogą zaskoczyć wszystkich we Frankfurcie

Dwie kobiety, które mogą wkrótce osiągnąć czas światowej klasy tj. około 2:20, należą do faworytów maratonu Mainova Frankfurt Marathon, który odbędzie się w niedzielę, 27 października: Valary Jemeli z Kenii ma najlepszy wynik 2:20:53, podczas gdy jej rywalka z Etiopii Alemu Kebede osiągnęła 2:22:52. Alemu pokazała także w zeszły weekend, że jest w świetnej formie podczas przygotowań do Mainova Frankfurt Marathon, prowadząc swój najszybszy półmaraton w Kopenhadze. Dwójka europejskich biegaczek, które również mogłyby wystąpić, to Ana Dulce Felix z Portugalii i brytyjska Stephanie Twell, a także występująca w roli gospodarza Katharina Steinruck.

„Po raz kolejny zebraliśmy silną elitarną strefę kobietę i oczekujemy wysokiej klasy a nawet porywającego biegu. Naszym celem jest, aby któregoś dnia udało się uzyskać rekord trasy poniżej 2:20. Oczywiście byłoby świetnie, gdybyśmy mogli to osiągnąć w tym roku ”, powiedział dyrektor biegu Jo Schindler. Biorąc pod uwagę planowaną liczbę 14 000 biegaczy dla tego biegu IAAF Gold Label (najwyższej kategorii przyznawanej za biegi szosowe na całym świecie), organizatorzy informują, że miejsca są jeszcze dostępne. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.frankfurt-marathon.com
W zeszłym roku Etiopka Meskerem Assefa poprawiła rekord trasy we Frankfurcie na imponujące 2:20:36. Jest bardzo możliwe, że przy dobrych warunkach pogodowych ten czas może być zagrożony 27 października, a miasto nad rzeką Men przygotuje swój pierwszy w historii czas poniżej-2: 20 w wykonaniu kobiety. Valary Jemeli z pewnością kilkakrotnie zbliżała się do tej bariery. Kenijka trzykrotnie pokonała 2:22, osiągając najlepszy wynik w Berlinie dwa lata temu, kiedy zajęła trzecie miejsce w 2:20:53. Silnym sygnałem jej potencjału do osiągnięcia poniżej-2: 20 jest jej rekord życiowy 66:14 na półmaratonie, zdobyty w tym roku.
Dobry występ w półmaratonie jest również powodem, dla którego faworytką jest Alemu Kebede. Etiopka zajęła czwarte miejsce w wysoce konkurencyjnej strefie kobiet podczas półmaratonu w Kopenhadze w ostatnią niedzielę, poprawiając swój najlepszy wynik do 66:43. Wiosną tego roku wyznaczyła kolejny rekord życiowy, wygrywając Maraton w Rzymie z czasem 2:22:52.

Ana Dulce Felix od pewnego czasu jest jednym z najlepszych europejskich maratończyków. 36-letnia Portugalczyka zadebiutuje na Mainova Frankfurt Marathon. Ma rekord życiowy na poziomie 2:25:15 i zajęła 16 miejsce w maratonie Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio.
Stephanie Twell jest biegaczką, która mogłaby wykorzystać Frankfurt jako odskocznię do zdobycia pozycji w europejskiej elicie maratonu. 30-letnia Brytyjka była kiedyś uważana za potencjalnego następcę Pauli Radcliffe po kilku znakomitych występach na wcześniejszym etapie kariery, ale później doznała kontuzji, które utrudniły jej rozwój. Debiutowała w maratonie w Walencji w grudniu zeszłego roku, kończąc na siódmym miejscu w 2:30:14. To był solidny debiut, ale nadzieja na znaczną poprawę we Frankfurcie to jej występ w Europacup 10.000 metrów w Londynie tego lata, gdzie wygrała z rekordem życiowym 31: 08.13. To może być dobry znak do przełomu w maratonie.
Katharina Steinruck poprowadzi Mainova Frankfurt Marathon już trzeci rok z rzędu. 29-latka startuje w klubie rodzinnym Eintracht Frankfurt i po raz pierwszy pojawia się na tym dystansie od operacji pięty. Jej celem będzie kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w przyszłym roku, czyli 2:29:30. Steinruck, lepiej znana pod pseudonimem Katharina Heinig, ma rekord życiowy: 2:28:34.

Więcej informacji na : www.frankfurt-marathon.com

Languages »