Slider

Maraton Dębno 2021 – już prawie 200 zgłoszeń

Trwają zapisy do wyjątkowej edycji Maratonu Dębno. W tym roku udział w nim wezmą jedynie licencjonowani zawodnicy, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dopuszczeni do rywalizacji w mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn na tym królewskim dystansie. Zapisy prowadzone są wyłącznie w systemie „starter PZLA”. I w zależności od aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych w Polsce organizator, w porozumieniu ze Związkiem, podejmie decyzję o ostatecznej liczbie uczestników.

W tej chwili zgłosiło się 189 zawodników, w tym 24 kobiety. PZLA wyznaczył minima zgłoszeniowe, przy czym minimum A daje gwarancję uczestnictwa, B najprawdopodobniej także (w tej kwestii decydujące będą przepisy ogólnokrajowe, dotyczące organizacji imprez sportowych w czasie pandemii i obowiązujące 18 kwietnia 2021 roku). Z listy zgłoszeń wynika, że „minimum A” wypełniają obecnie 23 osoby, w tym 6 pań. Natomiast „minimum B” to już kolejnych 36 lekkoatletów, w tym ponownie 6 kobiet. Na liście startowej jest między innymi Mariusz Giżyński – trzykrotny wicemistrz Polski w maratonie, mistrz kraju na dystansie dwukrotnie krótszym i mistrz w biegach przełajowych oraz Tomasz Grycko – wicemistrz Polski na 10 km sprzed pięciu lat i specjalista od biegów górskich (srebro mistrzostw świata juniorów w drużynie w 2011 roku).

 

Równocześnie trwają zapisy do wirtualnego biegu Maraton Dębno 2021 pod adresem „zapisy.sts-timing.pl/704/”. Uczestnicy obu form rywalizacji otrzymają wyjątkowe medale.
– Impreza się odbędzie. To bardzo trudna decyzja, ale nauczeni doświadczeniem, wykorzystując pewne możliwości prawne, a także olbrzymie zaufanie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przyznał nam mistrzostwa kraju, sprawiły, że pomimo tego, iż jest trudno, zrobimy wszystko, by Maraton Dębno wypadł godnie – powiedział burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki, po czym dodał: – W tym roku będzie kameralnie, ale wracamy do historycznej trasy. Trasa jest bardzo szybka, płaska, sprzyjająca biciu rekordów, a przecież za pasem Igrzyska Olimpijskie. Chcemy zrobić wszystko dla dobra polskiego sportu, dla kobiet i mężczyzn, którzy walczą o minima na Tokio. Pragniemy wesprzeć ich w spełnianiu sportowych marzeń.

Więcej informacji na oficjalnej stronie: www.maratondebno.pl

Languages »