previous arrow
next arrow
Slider

Maraton Sztafet już w sobotę! Ostatni dzwonek na zapisy! Oto co musicie wiedzieć!

To ostatnia chwila, aby zapisać się na największy bieg drużynowy w Polsce! Maraton Sztafet wystartuje już w najbliższą sobotę, 18 maja. Współpraca zespołowa, zdrowa rywalizacja i świetna zabawa, to tylko kilka z rzeczy, których możemy się spodziewać w warszawskim parku Kępa Potocka! Co roku wydarzenie przyciąga ogromną liczbę ekip pragnących zintegrować się i powalczyć drużynowo o jak najlepszy wynik. Zapisanych jest już ponad 500 sześcioosobowych drużyn!

Maraton Sztafet to największy w Polsce bieg drużynowy. Rozgrywany jest na dystansie maratońskim, czyli 42,195 km – dokładnie tyle wynosi sima odcinków pokonywanych przez członków zespołu.

W sztafecie biorą udział drużyny firmowe, fundacji, stowarzyszeń, klubów biegowych, instytucji publicznych i przede wszystkim przyjaciół, których łączy radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze sportową rywalizacją. Drużyny liczą po 6 osób, a każda z nich ma do pokonania swój odcinek trasy. Pierwszy zawodnik przebiega 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny, więc wkład każdego członka zespołu ma realne znaczenie. Każdy uczestnik dostaje medal, a sześć medali odpowiednio złożonych tworzy większą całość –  to metafora biegania sztafetowego!

– Podobnie, jak w ubiegłym roku, drużyny będą startować w 20-minutowych odstępach, dzięki temu bieg jest bardzo dynamiczny. Na liście mamy już ponad 500 zespołów, a zapisy jeszcze trwają. Bieganie zespołowe wyzwala wielkie emocje i sprawia, że poznajemy się od nowej strony – to w konsekwencji zacieśnia więzi, integruje i przekłada się na relacje zawodowe, rodzinne. Sportowe wyzwania i współpraca budują! – mówi Magda Skrocka, COO Fundacji „Maraton Warszawski”.

PODAJ DALEJ – nowy projekt społeczny

W tym roku Fundacja „Maraton Warszawski”, przy okazji Maratonu Sztafet rozpoczyna nową inicjatywę społeczną: „PODAJ DALEJ”. W jej ramach część zysku z organizacji biegu będzie corocznie przeznaczany na inicjowanie i rozwój istotnych projektów społecznych. Program szkoleniowo-rozwojowy, przygotowywany jest we współpracy z Fundacją TROP, wystartuje jeszcze w tym roku, a o jego efektach będziecie mogli dowiedzieć się już wkrótce.

Od ponad dwóch dekad wspierają nas młodzi ludzie, wolontariusze, którzy pomagają nam tworzyć największe wydarzenia biegowe w kraju. Teraz chcemy za to podziękować w wyjątkowy sposób, dedykując im nasz tegoroczny projekt „Kompetencje Przyszłości”, którego celem jest wsparcie w świadomym kształtowaniu własnego rozwoju. Od lat wspierają biegaczy w realizacji ich treningowych celów. Teraz, dzięki imprezie biegowej, młodzi ludzie otrzymają wsparcie w rozwijaniu kluczowych kompetencji potrzebnych do wejścia w dorosłe życie i na rynek pracy mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

Organizacja dnia startu

Bieg odbędzie się 18 maja, w sobotę na Kępie Potockiej. Godzinę startu drużyny wybrać można samodzielnie podczas rejestracji – tak samo jest z przydziałem odcinków trasy do członków ekipy.

Odprawa Kapitanów drużyn odbędzie się o godz. 8:30 w sobotę na scenie w Miasteczku. Do wzięcia udziału w odprawie zachęcamy liderów wszystkich drużyn lub wskazane przez nich osoby.

Wybierając się na imprezę należy, pamiętać, że w pobliżu startu jest ograniczona liczba miejsca postojowych. Organizatorzy zachęcają do przyjechania na bieg komunikacją miejską (np. na stację metra Plac Wilsona) lub wspólnym transportem.

Odbiór numerów startowych

Biuro Zawodów zlokalizowane będzie na Kępie Potockiej. Dni pracy Biura to piątek przed biegiem i sobota – dzień biegu. Pakiety startowe drużyn odbierają kapitanowie lub osoby przez nie upoważnione na piśmie.

Numery startowe swojej drużyny należy odebrać najpóźniej na 30 minut przed startem swojej tury.

Godziny pracy Biura Zawodów:

  • 17 maja 2024 (piątek) – 15:00 – 19:00
  • 18 maja 2024 (sobota) – 8:00 – 12:00
Ostanie chwile na rejestrację

Zapisy na bieg trwają do 16 maja. Jeśli chcecie spróbować sportowej integracji, szukacie rozrywki na świeżym powietrzu i sposobu na zacieśnienie relacji w grupie – trafiliście idealnie! Sześć osób w drużynie, dystans maratonu, piknikowa atmosfera i kipiąca wiosną Kępa Potocka – czekamy!

Do zobaczenia na starcie!

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Szczegóły wydarzenia: https://ekiden.pl/

 

***

Fundacja „Maraton Warszawski” jest liderem w branży biegów masowych i organizatorem największego maratonu w kraju. W swoim portfolio posiada takie cykliczne imprezy jak Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Maraton Sztafet. Jest współorganizatorem Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, biegów Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Od lat promuje zdrowie, wspiera sport amatorski, prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce – #BiegamDobrze i jest wydawcą kultowego portalu MagazynBieganie.pl.

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”, Magda Skrocka, +48 510 281 438, magda.skrocka@maratonwarszawski.com
Partner of Promotion, Konrad Toporowicz, +48 22 858 74 58 wew. 52, k.toporowicz@partnersi.com.pl

 

Languages »