previous arrow
next arrow
Slider

Maraton w Wiedniu już 12 września!

Wszystko wskazuje na to, że znany i lubiany Maraton Wiedeński odbędzie się zgodnie z planem w niedzielę, 12 września. Od początku lipca Austriacy mogą uczestniczyć w wydarzeniach publicznych w dowolnej liczbie, dlatego organizatorzy liczą, że do połowy przyszłego miesiąca nic się w tej kwestii nie zmieni. Znamy już elitę biegu, wśród której pierwsze skrzypce grać będą: Ugandyjczyk Solomon Mutai oraz Etiopczyk Betesfa Getahun (rekord życiowy 2:05:28).

To właśnie w Wiedniu kenijski mistrz olimpijski, Eliud Kipchoge złamał niewyobrażalną barierę dwóch godzin w maratonie (październik 2019 roku). Tamto wydarzenie współorganizowała ta sama grupa, która pracuje nad maratonem obecnie. Włączając biegi na krótszych dystansach, zarejestrowano już 24 900 zawodników, którzy będą rywalizować przez dwa dni (również w sobotę). Zapisać się można jeszcze do najbliższej niedzieli, 15 sierpnia.

Dyrektor biegu Wolfgang Konrad jest szczęśliwy, że nawet w tak wyjątkowych okolicznościach wiedeńczycy będą mogli zobaczyć na ulicach miasta sportowców światowej klasy: – Oni są częścią naszego maratonu – mówi.

22-letni Etiopczyk Betesfa Getahun uzyskał swój życiowy rezultat podczas debiutu w Amsterdamie (2019 rok). Wśród jego rywali będą Kenijczycy: Bethwell Rutto (rekord 2:07:41) i Edwin Kosgei (2:07:51), którzy swoje czasy wykręcili w tym roku na maratonie w Sienie. Solomon Mutai, brązowy medalista mistrzostw świata w maratonie sprzed sześciu lat, będzie miał przewagę ze względu na znajomość trasy. Ugandyjczyk przybiegł na metę w Wiedniu trzeci w 2019 roku (2:08:25).

W zawodach wystąpi także silna reprezentacja Japończyków: Kento Kikutani (2:07:26 – rekord z lutego 2021 r. – w Otsu finiszował jako dziewiąty), Yuta Koyama (2:08:46), Koki Yoshioka (2:10:13) i Daiji Kawai (2:10:50) oraz trzech innych zawodników z tego kraju.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas imprezy zawodnicy będą mogli czuć się bezpiecznie. Powrót do maratonu w stolicy Austrii po dwuipółletniej przerwie powinien być udany pod każdym względem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.vienna-marathon.com. Tam również można dokonać rejestracji.

Zdjęcie: VCM / Leo Hagen

Languages »