previous arrow
next arrow
Slider

Mazurski Bieg Sylwestrowy Świętego Brunona powrócił w znakomitym stylu

30-go grudnia do Giżycka zawitali bohaterowie bajek i filmów, postacie historyczne, zwierzęta oraz przybysze z innych kontynentów i planet… 

Punktualnie o 14:00 sygnał do startu wystrzałem z armaty dali Prusacy z Twierdzy Boyen. Najszybciej ruszyli ci najmniej skrępowani przez swoje stroje. Natomiast w tej akurat imprezie krój i fason mógł mieć znaczenie większe znaczenie niż sportowa forma. Dlaczego?

DWIE GEJSZE, JOKER&HARLEY QUINN, KOBIETA STATEK-KURS NA GIŻYCKO, BATMAN&KOBIETA KOT, ŻABKA, TRANSFORMERS, KRÓLEWSKIE MIASTO AUGUSTÓW, TEAM PARSZCZYŃSKICH, PSZCZÓŁKA, PORWANY PRZEZ OBCEGO, PŁETWONUREK, ŻYRAFA I ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Oto obszerna lista solidnie obdarowanych w klasyfikacji najbardziej efektownych przebrań. W puli nagród pojawiły się vouchery na sprzęt sportowy, zaproszenia do giżyckich restauracji oraz upominki od hotelu St. Bruno, na terenie którego gościła impreza.

W kategorii sportowej na dystansie pięciu kilometrów z czasem 19:32 zwyciężyła znana biegaczka Iza Parszczyńska, która chwilę przed startem poprowadziła fantastyczną, taneczną rozgrzewkę w rytmach starych, dyskotekowych klasykó. Utytułowana triathlonistka Sandra Kopiczko jako Kobieta Kot zajęła miejsce drugie. W pogoni za Izą towarzyszył jej życiowy partner, Maciej „Batman” Wiśniewski. Bogumił Krupiński z Olsztyna (18:18) wygrał w kategorii mężczyzn, skutecznie uciekając Danielowi Bochenko, który na tę okoliczność zapuścił długie, lśniące, czarne włosy, wcisnął się w skromne mini, a usta miał w kolorze red… Trzeci był Zbigniew Pokrzywiński ze Szczecina.

Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, swoje honory w podwójnej roli gospodarza i uczestnika sprawował w stroju rycerza, który zdecydowanie nie ułatwił mu biegu. Czas na mecie 38:47. Podwójny wysiłek, ale i satysfakcja podwójna.

Organizatorzy składają wszystkim serdeczne podziękowania za udział i pomoc w organizacji, życząc pomyślności i zdrowych kilometrów na cały 2024 rok, który także zakończy się Mazurskim Biegiem Sylwestrowym, rozbudowanym o dystans 10km oraz biegi dziecięce.

Partnerem Strategicznym Mazurskiego Biegu Sylwestrowego 2023 było Miasto Giżycko.

Komplet wyników oraz obszerna galeria zdjęć dostępne są na profilu facebook: https://www.facebook.com/mazurskibiegsylwestrowy/

Zdjęcia są własnością organizatora.

Languages »