Slider

Mazurskie wyzwanie, czyli Runmageddon wraca do Ełku

Prawdziwa sportowo-wodna przygoda czekać będzie na turystów i mieszkańców Mazur w dniach 22-23 sierpnia br. Długo oczekiwany ekstremalny bieg z przeszkodami Run-mageddon trafi do Ełku i zaserwuje wyzwanie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Będą ekstremalne trasy biegowe, emocjonujące przeszkody i kajakowa przeprawa.

Fani ekstremalnego sportu już zacierają ręce przed sierpniowym Runmageddonem. Ełckie wydarzenie będzie wyjątkowe, bo jako jedyne w tym roku odbędzie się nad pięknym ma-zurskim jeziorem. Jego uczestnicy będą mieli okazję przetestować swoje umiejętności biegowe, sprawność na przeszkodach oraz zobaczą, jak radzą sobie pływając kajakiem.

 

 

 

 

Trasa Runmageddonu Ełk poprowadzona zostanie w kierunku jeziora Żabie Oko, gdzie na startujących czekać będzie wycisk z obciążeniem. Następnie powróci do miasta i obiegnie całe Jezioro Ełckie, zahaczając o znaną Runmageddończykom Plażę Miejską. Ostatni etap biegu rozegra się w lesie naszpikowanym naturalnymi przeszkodami. Wisienką na torcie będzie przeprawa kajakowa prosto do mety.

 

W ełckiej edycji udział mogą wziąć dzieci w wieku 4-11 lat, młodzież 12-15 lat oraz osoby po 16 roku życia. Najmłodsi zmierzą się z formułą KIDS i pokonają 1 kilometr z 10 przeszkodami. Ich trasa mieścić się będzie na terenie Nowej Plaży Miejskiej w Ełku, gdzie z tarasu widokowego rodzice będą mogli robić fenomenalne zdjęcia swoim dzielnym pociechom. Nastolatkowie staną przed wyzwaniem formułī Junior, czyli dwóch kilometrów z 15 przeszkodami. Osoby po 16 roku życia będą mogły wybierać między formułami Intro (3 km, 15 przeszkód) lub Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Dorośli będą mogli także sprobować swoich sił, pokonując najdłuższy 21 kilometrowy dystans najeżony 70 przeszkodami-formułę Hardcore by Under Armour.

 

Zapisy do udziału w Runmageddonie prowadzone są poprzez stronę interneto-wą: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-elk-22-08-2020 do dnia 21 sierpnia 2020 r. W dniu 22-23 sierpnia będzie można zapisać się na bieg w Biurze Zawodów. W związku z obecną sytuacją epidemiczną wprowadzone zostały zmiany w organizacji eventu. Przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID19. Na terenie Runmageddonu Ełk przebywać mogą tylko uczestnicy. Do momentu startu każdy z nich powinien przebywać w masce i rękawiczkach. Między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

______________________________________________________________________________________
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zma-gania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 250 tysięcy uczestników. W 2019 roku Runmageddon kontynuował ekspansję zagraniczną, organizując kolejne edycje biegów z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki og-romnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Languages »