previous arrow
next arrow
Slider

MŚ W PÓŁMARATONIE – GDYNIA 2020 – Bieg masowy odwołany

Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 wraz z World Athletics poinformowali dzisiaj o odwołaniu biegu masowego, który miał towarzyszyć rywalizacji o medale mistrzostw świata. Powodem decyzji jest brak możliwości zorganizowania biegu w zgodzie z aktualnie obowiązującymi rozporządzeniami rządowymi, związanymi z pandemią COVID-19.

Na liście startowej biegu masowego znajdowała się rekordowa liczba ponad 27 tysięcy biegaczy. Wszyscy będą mieli możliwość wzięcia udziału w rywalizacji wirtualnej, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego pakietu startowego uczestnika biegu masowego.

Celem projektu #AllYouNeedIsRunning jest zorganizowanie największego biegu półmaratońskiego w historii. Inicjatywę wspierają gwiazdy światowej i polskiej lekkoatletyki – m.in. Eilish McColgan, Robert Korzeniowski, Yared Shegumo, Marek Plawgo, Stefano Baldini czy szef World Athletics, Sebastian Coe.

Od początku marca, gdy zaplanowaną na koniec miesiąca imprezę przełożono na 17 października, trwały intensywne prace i konsultacje, zmierzające do wypracowania rozwiązania, umożliwiającego uczestnictwo w imprezie zarówno zawodowych biegaczy, jak i amatorów. W toku tych prac, opracowano m.in. kilkudziesięciostronicowy dokument, przedstawiający modyfikacje eventu oraz specjalne procedury bezpieczeństwa w związku z pandemią COVID-19, który został przedstawiony polskim władzom i odpowiednim służbom.

Niestety, mimo to organizacja biegu masowego jest w obecnej sytuacji niemożliwa. Nadal trwają jednak przygotowania do biegu elity sportowej, a dalsze decyzje z tym związane są spodziewane w najbliższych dniach.

Nie tak wyobrażaliśmy sobie efekt niemal trzyletnich przygotowań do tej imprezynie kryje rozczarowania Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego.Dziękuję całemu zespołowi oraz naszym partnerom z miasta Gdyni i World Athletics za ogrom pracy i zaangażowanie w przygotowanie wszelkich możliwych koncepcji, w tym alternatywnych tras biegu oraz formatów i programu wydarzenia, które dawały szansę na przeprowadzenie biegu masowego przy jednoczesnej minimalizacji dużych skupisk biegaczy i bezpośredniego kontaktu między zawodnikami. Niestety, przy aktualnie obowiązujących limitach uczestników i braku perspektywy ich podniesienia w najbliższym czasie, organizacja biegu masowego jest niemożliwa. Czekaliśmy z ostateczną decyzją możliwie długo, ale czas pogodzić się z rzeczywistością. Skupiamy się obecnie na projekcie globalnego biegu wirtualnego i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby przeprowadzić bieg elity o medale mistrzostw światadodaje.

Wszystkie osoby zapisane na bieg masowy World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 mają możliwość startu w rywalizacji wirtualnej, przy jednoczesnym zachowaniu świadczeń z biegu konwencjonalnego – organizatorzy wyślą bowiem do nich bezpłatnie pełny pakiet startowy, zawierający numer startowy, koszulkę marki Asics, pamiątkowy plecak oraz unikalny medal.

Jeśli ktoś dopiero dziś zdecyduje się dołączyć do biegu, to także jest to możliwe. Wystarczy założyć konto na specjalnie do tego celu przygotowanej platformie: www.AllYouNeedIsRunning.com. Sam start jest bezpłatny, opcjonalnie można dokupić medal z przesyłką, koszulkę lub inne gadżety. Wszyscy uczestnicy wirtualnej rywalizacji otrzymują też dostęp do programu lojalnościowego z nagrodami oraz 3-miesięczne subskrypcje aplikacji TIDAL i Runkeeper w wersji premium.

W całej tej trudnej i frustrującej sytuacji, chcemy pokazać, że koniec końców liczy się bieganie jako najprostsza forma ruchu. Sami jesteśmy biegaczami i bardzo brakuje nam dużych imprez, które nie tylko motywują do treningu, ale są też okazją do spotkań oraz wspólnego przeżywania pozytywnych, sportowych emocji. W niełatwej rzeczywistości ostatnich miesięcy, wyjście na trening biegowy często pozwalało nam oczyścić głowy i zmotywować się do dalszego działania. Liczymy, że 17 października, pomimo wszystkich przeciwności, będzie prawdziwym świętem biegania dla miłośników tego sportu na całym świecie. Choć z dala od siebie, bądźmy w tym dniu razemmówi Michał Drelich.

Więcej informacji dla zarejestrowanych uczestników biegu masowego znajduje się w oddzielnym komunikacie, dostępnym na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw, który został także rozesłany do wszystkich uczestników biegu masowego drogą mailową.

Oficjalna strona mistrzostw: www.worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020

Oficjalna strona biegu wirtualnego: www.AllYouNeedIsRunning.com

Kontakt – LOC:
Piotr Jakóbik
Marketing Director
World At hletics Half Marathon Championships Gdynia 2020
Mobile: +48 511 291 080 / Email: piotr@sportevolution.pl

Kontakt Miasto Gdynia:
Rafał Klajnert
Sekretarz Miasta / Dyrektor Urzędu Miasta Gdyni
Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik
Marketing Director
+48 511 291 080
piotr@sportevolution.pl

Languages »