Slider

MŚ W PÓŁMARATONIE – GDYNIA 2020 – Biegacze z 76 krajów pobiegną wirtualny półmaraton. Możesz jeszcze dołączyć – bezpłatnie!

W najbliższą sobotę, 17 października, w Gdyni odbędą się mistrzostwa świata w półmaratonie, na których zobaczymy największe gwiazdy lekkoatletyki. Tego samego dnia, tysiące amatorów z Polski i całego świata pobiegną w wirtualnym półmaratonie. Do czwartku, 15 października, można jeszcze do tej rywalizacji dołączyć. Start jest bezpłatny!
Jeden dzień, ten sam dystans, dowolne miejsce na świecie i dowolne tempo biegu. 17 października liczy się wyłącznie… bieganie! Taka jest idea tej wirtualnej rywalizacji, choć jak podkreślają organizatorzy, w świecie cyfrowym tworzyć się będzie jedynie lista wyników biegu, ale to, co najważniejsze, czyli wysiłek i walka z własnymi słabościami toczona przez biegaczy, będą jak najbardziej realne.

Podczas gdy najlepsi biegacze elity będą walczyć w Gdyni o mistrzostwo świata, globalna społeczność biegowa jednoczy się, aby przebiec ten sam dystans, wynoszący 21,1 km. W wielu różnych miejscach na świecie, ale najważniejsze, że razem. Każdy może być częścią tego niezwykłego wydarzenia, organizowanego w niezwykłych czasachzachęca Michał Drelich, szef komitetu organizacyjnego mistrzostw.

Do udziału w biegu wirtualnym zapraszają największe gwiazdy światowej lekkiej atletyki: Sebastian Coe, przewodniczący World Athletics, Eilish McColgan, wielokrotna mistrzyni Wielkiej Brytanii, Stefano Baldini, mistrz świata w półmaratonie, czy Paula Radcliffe, mistrzyni świata na dystansie 21,1 km.

– Dołączcie z całego świata, gdziekolwiek jesteście. Możecie być częścią najważniejszego biegu półmaratońskiego na świecie – mówi Paula Radcliffe, brytyjska ikona biegania. – 17 października chodźmy razem tworzyć historię. Jeden dzień, ten sam dystans, dowolne miejsce i tempo. All You Need Is Runningzachęca Sebastian Coe, szef światowej lekkoatletyki.

Bieg wirtualny kierowany jest do globalnej społeczności biegaczy amatorów, a jego główna idea kryje się w haśle ALL YOU NEED IS RUNNING. Udział w rywalizacji jest bezpłatny. Aby dołączyć, wystarczy założyć konto na specjalnie stworzonej platformie www.AllYouNeedIsRunning.com i zarejestrować się do startu. Każdy może też – za dodatkową opłatą – domówić medal finishera, oficjalną koszulkę lub inne gadżety związane z imprezą. Więcej o możliwościach platformy www.AllYouNeedIsRunning.com można dowiedzieć się z poniższego filmiku:

 

Ostateczny termin rejestracji do udziału w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race upływa w najbliższy czwartek, 15 października o godz. 23:59.

Podczas rejestracji, biegacz ma także możliwość przekazania dowolnej kwoty pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, które jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata od 70 lat. Celem organizacji jest niesienie pomocy dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Do włączenia się w zbiórkę apeluje znana aktorka Anna Dereszowska.

Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race można znaleźć na stronie www.AllYouNeedIsRunning.com. Aktualne wiadomości dotyczące mistrzostw świata: www.worldathleticshalfmarathon.com/gdynia2020.

Łukasz Maleszewski
PR Manager
+48 791 468 288
lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik
Marketing Director
+48 511 291 080
piotr@sportevolution.pl

Languages »