previous arrow
next arrow
Slider

Nowoczesna aplikacja dla zawodników półmaratonu!

Największy półmaraton w historii wymaga nowoczesnych rozwiązań. Na potrzeby rywalizacji stworzona została wyjątkowa aplikacja „All You Need Is Running”, która jest kompleksowym wsparciem dla wszystkich biegaczy, zarówno uczestników biegu masowego, jak i uczestników edycji wirtualnej.

Wirtualny bieg masowy w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 to nowa inicjatywa Światowej Federacji Lekkoatletycznej oraz Lokalnego Komitetu Organizacyjnego. Cały czas trwają również starania, by w obliczu aktualnych obostrzeń związanych z pandemią, biegacze mogli pokonać trasę półmaratonu, przemierzając gdyńskie ulice. Dla tych wszystkich, którzy z różnych przyczyn, wolą unikać większych skupisk ludzkich lub będą mieli problem z dotarciem na miejsce imprezy, organizatorzy przewidzieli rywalizację wirtualną. Na potrzeby masowego biegu wirtualnego, stworzono nowoczesną aplikację „All You Need Is Running”.

– Nie poszliśmy na kompromis – mówi Maciej Pawłowski, project manager Virtual Mass Race. – Wybraliśmy najnowocześniejsze rozwiązanie. Wszystko po to, żeby całej społeczności biegowej zapewnić motywację i rywalizację na najwyższym poziomie, zarówno w trakcie przygotowań do półmaratonu, jak i w terminie docelowym 17 października – niezależnie czy w Gdyni, czy też w dowolnym miejscu na świecie. Aplikacja to platforma, na której biegacze znajdą mnóstwo informacji dotyczących zdrowia, sprzętu biegowego, odżywiania oraz treningu. Ponadto ulubione playlisty znanych zawodników, wywiady oraz ciekawe wiadomości o gospodarzu Mistrzostw Świata – Gdyni. Wszystko to można znaleźć w naszej aplikacji – podsumowuje Maciej Pawłowski.

Organizatorzy zapewniają, że aplikacja All You Need is Running jest kompleksowym wsparciem dla wszystkich biegaczy uczestniczących w World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race. Jednym z jej atutów jest możliwość wzięcia udziału w wyzwaniach biegowych z gwiazdami lekkiej atletyki, np. „Pierwsza mila z Sebastianem Coe”, które mają na celu przygotować zawodników do rywalizacji na dystansie półmaratonu.


Sporym atutem aplikacji są również jej techniczne możliwości. Aplikacja stworzona od podstaw przy współpracy z francuską firmą Sport Heroes, zapewni prostą i szybką synchronizację danych z popularnych narzędzi monitorujących aktywność fizyczną. Biegacze otrzymają dostęp do klasyfikacji, zarówno po przebiegnięciu półmaratonu, jak i po ukończeniu towarzyszących przygotowaniom wyzwań biegowych. Koniec z wykonywaniem zrzutów ekranu lub robieniem zdjęć aplikacji i przesyłaniem ich do organizatora. Dzięki aplikacji All You Need Is Running, wyniki wszystkich zawodników będą trafiać do jednej, ogólnodostępnej bazy w czasie rzeczywistym. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami: Runkeeper, Garmin, Polar, Suunto, Movescount, TomTom, Fitbit, DecathlonCoach, Nike+, MapMyRun, HealthMate, Rouvy.

– Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna – zapewnia Maciej Pawłowski. – Co najważniejsze, użytkownicy tej platformy nie muszą za każdym razem pamiętać, by przesłać wyniki ze swoich aplikacji po skończonych zawodach, czy treningu – aplikacja All You Need Is Running zrobi to za biegaczy od razu, dzięki automatycznej synchronizacji danych – przekonuje project manager Virtual Mass Race.

Dzięki All You Need Is Running biegacze otrzymują też dostęp do oficjalnego sklepu World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Za każdy zsynchronizowany z aplikacją przebiegnięty kilometr biegacze otrzymują 10 punktów, które mogą wymienić na monety uprawniające do preferencyjnych cen na oficjalne koszulki z logo zawodów oraz inne gadżety.

W trakcie rejestracji na World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 Virtual Mass Race można kupić oficjalny medal w kształcie kompasu, z zatopioną kroplą prawdziwego bursztynu. Niezdecydowani na zakup medalu podczas rejestracji będą mieli możliwość zakupu medalu w późniejszym terminie.

Organizatorzy przypominają również, że decyzja odnośnie organizacji masowego biegu konwencjonalnego w ramach World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 zostanie podjęta do końca sierpnia. Jednak niezależnie od tego, biegacze z całego świata mogą już dołączyć do półmaratonu w formule wirtualnej.

4.10.2019 CIECHANOW
5 MBOT PETLA
Fot. DWOT

Więcej informacji dotyczących biegu wirtualnego World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 można znaleźć na stronie www.AllYouNeedIsRunning.com.

We wtorek, 4 sierpnia zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w bezpłatnym szkoleniu online z obsługi aplikacji „All You Need is Running”. Więcej szczegółów oraz zapisy już wkrótce dostępne na oficjalnej stronie zawodów oraz na portalu społecznościowym.

Kontakt:

Łukasz Maleszewski PR Manager,

Sport Evolution

Mobile: +48 791 468 288

Email: lukasz.maleszewski@sportevolution.pl

Piotr Jakóbik

Marketing Director, Sport Evolution

Mobile: +48 511 291 080

Email: piotr@sportevolution.pl

Languages »