previous arrow
next arrow
Slider

Nowy kalendarz biegów RunCzech

RunCzech przedstawia nowy kalendarz imprez biegowych z Volkswagen Praga Maratonem i innymi wydarzeniami.

Organizatorzy RunCzech podjęli decyzje dotyczące kalendarza biegów w roku 2020. Wiosenne imprezy zostały odwołane ze względu na zagrożenie koronawirusem. Czeski rząd wprowadził szereg zakazów mających na celu walkę z COVID-19 i blokadę rozprzestrzeniania się wirusa.

Obecne ograniczenie uniemożliwiają przeprowadzanie jakichkolwiek imprez masowych. Trzeba było wstrzymać wielomiesięczne przygotowania zmierzające do finalnego efektu w postaci biegowych wydarzeń. Organizatorzy dostosowali się skrupulatnie do wytycznych i mają nadzieję na jak najszybsze zażegnanie kryzysu związanego z epidemią.

Pierwszy z wiosennych biegów spod znaku RunCzech, Sportisimo Praga Półmaraton został przełożony na 6 września 2020. Również Volkswagen Praga Maraton mający pierwotnie odbyć się 3 maja został odwołany.

Nowa data maratonu to niedziela, 11 października b.r. Weekend poprzedzający Volkswagen Praga Maraton będzie obfitował w różne wydarzenia. Uczestnicy będą mogli odwiedzać maratońskie expo między 8, a 10 października. A 10-ego odbędzie się bieg rodzinny.

Kolejne biegi, które pierwotnie miały odbyć się wiosną mają już nowe terminy:

– Półmaraton Mattoni Karlowe Wary (zaplanowany na 16 maja) odbędzie się w sobotę, 24 października
– Półmaraton Mattoni Czeskie Budziejowice (zaplanowany na 30 maja) odbędzie się w sobotę, 31 października
– Półmaraton Mattoni Ołomuniec (zaplanowany na 13 czerwca) odbędzie się w niedzielę rano, 30 sierpnia

Zawodnicy zarejestrowani wcześniej na wiosenne terminy zostaną automatycznie przeniesieni na nowo ogłoszone terminy. Jeżeli zawodnik nie ma możliwości wystartowania w nowym terminie, może przepisać pakiet na inną osobę. Istnieje również możliwość przeniesienia rejestracji na kolejną edycję imprezy w roku 2021. Każdy z zawodników otrzyma szczegółowe instrukcje poprzez e-mail. Uczestnicy, którzy zarejestrowali się przez biura podróży muszą skontaktować się z nimi w celu ustalenia dalszych kroków postępowania.

Sztafeta w Pradze została również odwołana. Zawodnicy mogą przenieść rejestrację na inny bieg sztafetowy lub indywidualny w ramach imprez RunCzech. Wszelkie szczegóły również zostaną przekazane pocztą elektroniczną.

„Przy ustalaniu nowych dat konsultowaliśmy się z miastami, regionami, naszymi partnerami, dostawcami, a także z Czeską Federacją Lekkoatletyczną. Zdajemy sobie sprawę, że daty nie będą odpowiednie dla wszystkich biegaczy, jednak niestety tegoroczna sytuacja jest bardzo nietypowa. Musimy to przezwyciężyć, połączyć siły i oczekiwać, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy. Bardzo nam przykro, że nie możemy spełnić życzeń wszystkich biegaczy, że nowe terminy mogą pokrywać się z innymi planami, a sam kalendarz jest bardzo napięty. Musimy dostosować się do tego, co jest obecnie możliwe. Ten rok z pewnością zostanie zapamiętany jako wyjątkowy” – powiedział Carlo Capalbo, przewodniczący komitetu organizacyjnego.

Wyjątkowo zostaną potraktowani pracownicy służby zdrowia. Z wdzięczności za poświęcenie, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni zostaną zwolnieni z opłat startowych na wszystkie biegi z cyklu RunCzech.

Nowy kalendarz RunCzech 2020:

23 lutego 2020 r. Neapol Półmaraton (odbył się)
30 sierpnia 2020 r. Półmaraton Mattoni Ołomuniec (do potwierdzenia)
5 września 2020 Grand Prix Birell Praga
6 września 2020 Sportisimo Praga Półmaraton
19 września 2020 r. Mattoni Uście nad Łabą Półmaraton
4 października 2020 Mattoni Liberec Nature Run
11 października 2020 Volkswagen Praga Marathon
24 października 2020 Mattoni Karlowe Wary Półmaraton
31 października 2020 r. Mattoni Czeskie Budziejowice Półmaraton
6 grudnia 2020 r. Sorrento Positano

Więcej informacji i aktualności publikujemy na łamach naszych platform internetowych.

Trzymajcie się w zdrowiu i do zobaczenia niebawem!

Languages »