previous arrow
next arrow
Slider

Od muru stadionu po wody rzeki Ślęży, czyli Finał Ligi Runmageddonu

Sprawdzian kondycji, sprawności i wytrzymałości, tak zapowiada się ostatnia w tym roku edycja ekstremalnego biegu z przeszkodami. Stadion Wrocław, Park Pilczyckiego oraz wody rzeki Ślęży – to tutaj w dniach 19-20 października dzieci oraz dorośli przeżyją ekstremalną przygodę, a biegacze przeszkodowi zmierzą się w wyścigu o miano najlepszego.

Finałowy Runmageddon przeniesie uczestników do zupełnie innego świata niż dotychczasowe ekstremalne wydarzenia we Wrocławiu. Postawi przed nimi wyzwanie pokonania tras indoorowych i outdoorowych. Cześć dystansów zaplanowana będzie wewnątrz Stadionu Wrocław. W sportowym obiekcie startujący przeskakiwać będą Dywan z Opon, za pomocą rąk i nóg zmierzą się z Poręczami wąskimi, sprawdzą też swoją zwinność i kreatywność pokonując „pajęcze” sieci „Wdowy” , a do tego przetestują swoją kondycję kilkukrotnie pokonując schody trybun. Po tym starciu wybiegną na zewnątrz, gdzie czekać na nich będą kolejne siłowe i mentalne wyzwania: Przerzucanie opon, Bagna, Ścianki do wody, Jelita czy Siatka do czołgania. Przeszkody rozstawione będą w parku, a trasy ekstremalnego biegu poprowadzą uczestników aż do stawu Pilczyckiego.

Liczba przeszkód i rozłożenie tras różnić będą się w zależności od formuły. Trasa Intro 3 kilometrów z 15 przeszkodami, Kids (1 km i 10 przeszkód), Junior (2 km i 15 przeszkód) oraz Family ( 2 km i 15 przeszkód ) poprowadzone będą głównie na stadionie i terenie do niego przyległym. Startujący w formule Rekrut (6 km i 30 przeszkód) wybiegną do Parku Pilczyckiego. Zaś uczestnicy Finału Ligi, którzy zmierzą się z 10 – kilometrowym odcinkiem i 50 przeszkodami dotrą aż do Lasu Kuźnickiego.

– Runmageddon musi być ekstremalny, od zawsze taki był i tego oczekują od nas uczestnicy. Dlatego specjalnie dla żądnych przygód Runmageddończyków, mimo jesiennej aury przygotujemy kąpiel w rzece, błoto i na koniec, niczym wisienka na torcie – Lodową No Frost by Haier czyli kontener z zimną wodą i lodem. Choć na trasie będzie ekstremalny wycisk to dzięki infrastrukturze stadionu obiecujemy ogrzać uczestników. Będą prysznice z ciepłą wodą, przebieralnie i łazienki – mówi dyrektor wydarzenia Adam Ryszczyk.

Finał Ligi Runmageddon Stadion Wrocław to wydarzenie, które dostarczy małym i dorosłym startującym niesamowitych wrażeń. To propozycja na przeżycie fenomenalnego weekendu zarówno dla grup znajomych, jak i rodzin. Organizator ekstremalnego zaprzecza stereotypowi, że jesienne dni muszą być nudne i zachęca do startu każdego, kto chce przeżyć przygodę.

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
+48 698 555 835

___________________________________________________________________________
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoje ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Languages »