previous arrow
next arrow
Slider

Odliczanie do biegu Lwa!

Już w najbliższą sobotę rusza 9 edycja Biegu Lwa –  półmaratonu w Tarnowie Podgórnym! Na listach startowych dwóch dystansów jest już 2500 nazwisk. Jest jednak wciąż możliwość rejestracji w dniu zawodów!

Bieg Lwa – nie tylko bieganie!

Wydawać by się mogło, że Bieg Lwa jest jedną z wielu imprez biegowych. Imprezą istotnie jest. Ale… nie tylko biegową! Od pierwszej edycji, która ruszyła w 2012 roku jest festiwalem przeróżnych form aktywności angażujących nie tylko ciało, ale również umysł. Sami zawodnicy startują właśnie w Biegu Lwa rozgrywanym na dystansie półmaratonu i Pogoni za Lwem liczącej sobie 10km.

Mimo, że osią wokół której kręci się kolorowa karuzela różnych atrakcji jest bieg, od lat Tarnowska impreza postrzegana jest jako wydarzenie rekreacyjno – kulturalne.

Dlaczego właśnie bieganie?

Od dwóch dekad w Polsce trwa niesamowity „boom” na najprostszą formę ruchu. Najprostszą,  najbardziej dostępną, zupełnie naturalną i wciąż najtańszą. Bieganie stało się stylem życia. Biegacze nie są zamkniętą grupą, której można przypisać określone cechy. Środowisko biegowe jest obecnie najlepszym przekrojem polskiego społeczeństwa. Nie ma znaczenia status społeczny, przynależność do grupy zawodowej, wiek, czy jakiekolwiek różnice wynikające z tego co się robi i kim się jest w życiu codziennym. Właśnie dlatego Tarnowo Podgórne postanowiło stworzyć platformę do wspólnego spotkania. Bez podziałów i waśni. Mimo, że ruch jest w ten dzień wszechobecny…

Nie trzeba brać udziału w zmaganiach sportowych,

aby w dzień Biegu Lwa aktywnie i ciekawie spędzić czas. Jednym z najważniejszych momentów w czasie jego trwania jest koncert. Na płycie nowoczesnego Stadionu „Tarnovii” punktem centralnym, który skupia uwagę publiczności jest okazała scena, na której przez kilka lat występowały znane grupy muzyczne. W tym roku absolutnym hitem będzie koncert zespołu „Farben Lehre”. Grupa, która od ponad 35 lat występuje na najważniejszych, polskich festiwalach doczekała się statusu kultowej. Nie da się zaszufladkować muzyki, którą grają. Punk – rock z elementami reggae i muzyki alternatywnej. Gatunek mający jednak wyjątkowy i niepowtarzalny styl, zarezerwowany tylko i wyłącznie dla „Farben Lehre”! Jest niemal pewne,  że aktywny udział w koncercie uszczupli zapasy energetyczne jego uczestników niemniej niż biegaczy! Wówczas wystarczy zrobić kilka kroków i znaleźć się w…

EXPO Lwa!

Strefa, w której można zjeść pyszny posiłek, czy to w którymś z food tracków, czy w innej strefie gastronomicznej pozwoli na dalsze aktywności już na terenie jej samej. W tych niełatwych czasach organizatorzy postawili również na profilaktykę zdrowotną. Swój udział zapowiedziało aż 5 firm medycznych, których przedstawiciele będą podnosić świadomość zainteresowanych. Ponadto  konkursy dla najmłodszych, porady i konsultacje dla starszych w punktach zorganizowanych przez partnerów imprezy, pozwolą  spędzić kilka godzin bez wytchnienia całym rodzinom w świetnej atmosferze! Bo właśnie rodzinny charakter całego festiwalu jest jednym z jego priorytetów. Aby to podkreślić całe rodziny mogą wziąć udział w biegowej rywalizacji. Od lat organizowana jest „Sztafeta Pokoleń”, której drużyny składają się z nestorów rodu, ich dzieci i wnuków! Wnuki natomiast, zarówno te mniejsze jak i większe będą mogły dać upust swojej energii podczas ścigania zorganizowanego specjalnie dla nich pod nazwą „Biegu Lwiątek”. Każde dziecko będzie mogło wystartować na dystansie dostosowanym do jego wieku rozwojowego. Każde będzie docenione, każde również bez względu na poziom rodzących się, często nieporadnych możliwości motorycznych będzie tak samo oklaskiwane na mecie, bo…

Tarnowo Podgórne posiada najlepszych kibiców w kraju!

I nie ma w tym zdaniu przesady. Tarnowo Podgórne żyje Biegiem Lwa. To jedna z nielicznych miejscowości w Polsce, której mieszkańcy nie narzekają z powodu zamknięcia ulic na czas sportowego święta. Wychodzą z domu, sami tworzą punkty kibicowania, sami organizują punkty odżywcze na trasie mimo iż w takowe cała trasa jest zabezpieczona. Ale właśnie ta oddolna inicjatywa wyróżnia kibiców – mieszkańców Tarnowa Podgórnego.

Już 21 maja po raz dziewiąty w historii Bieg Lwa ruszy!  Z taką samą mocą atrakcji, sportu i decybeli wydawanych przez kibiców i członków legendarnego „Farben Lehre”!

Przyjedź, przyjdź, przybiegnij!

Usłysz i zobacz!

 

 

Languages »