previous arrow
next arrow
Slider

Oświadczenie RunCzech w sprawie Sportisimo Praga Półmaratonu i Volkswagen Praga Maratonu 2020

W związku z podjęciem środków ostrożności mających na celu ograniczanie rozprzestrzenienia się koronawirusa na świecie jak również w Republice Czeskiej, RunCzech odwołał Sportisimo Praga Półmaraton mający się pierwotnie odbyć 28 marca 2020. Półmaraton, który jest częścią lukratywnej serii SuperHalfs. Najważniejszą obecnie kwestią jest zdrowie potencjalnych uczestników.

Ostatnie dni upłynęły ekipie RunCzech nad ustalaniem nowego terminu imprezy. W dyskusje zaangażowane były: Urząd Miasta Pragi, organizacje międzynarodowe, telewizja, Czeski Związek Lekkiej Atletyki i przeróżne inne instytucje. Nowa data Sportisimo Praga Półmaratonu została ustalona na 6 września b.r. Wszelkie szczegóły zostaną ustalone wkrótce.

Zgłoszeni zawodnicy, którzy wyrażają chęć startu w nowym terminie nie muszą niczego potwierdzać, rejestrować się ponownie i wnioskować o przepisanie startu. Procedura ta odbywa się automatycznie łącznie z wszelkim pakietem świadczeń, które wybrał zawodnik jak np. grawerunek medalu, czy koszulka.

Zarejestrowani uczestnicy, którym nie odpowiada nowa data mogą przepisać pakiet na inną osobę lub przenieść start na kolejną edycję 27 marca 2021 roku. Decyzja podjęta do końca lipca nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Zawodnicy zgłoszeni do projektu SuperHalfs otrzymają w najbliższym czasie dodatkowe informacje.

Wszyscy zarejestrowani do półmaratonu uczestnicy otrzymają szczegółowe informacje drogą elektroniczną w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Ze względu na postępującą pandemię organizatorzy RunCzech zostali zmuszeni odwołać kolejną imprezę, Volkswagen Praga Maraton, który zaplanowany był na 3 maja 2020. Maraton, w którym połowa stawki zawodników miała składać się z uczestników zagranicznych. Impreza zostanie przeniesiona na inny miesiąc bieżącego roku. Wszystkie wydarzenia towarzyszące, które miały odbyć się podczas Volkswagen Weekend Maraton również zostaną przeniesione. O nowej dacie, zapewne w terminie jesiennym uczestnicy dowiedzą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni kiedy zostanie ona ostatecznie ustalona.

„Zdajemy sobie sprawę jak trudną dla biegaczy jest decyzja o zmianie terminu biegu, do którego przygotowywali się przez bardzo długi czas. Dla nas, organizatorów najważniejsze jest zdrowie – biegaczy, wolontariuszy, kibiców, partnerów, dostawców przeróżnych usług. Myślami jesteśmy już na mecie półmaratonu kiedy witamy zawodników za kilka miesięcy 6 września. Zachęcamy wszystkich aby stosowali się do zaleceń władz i odpowiedzialnego traktowania zaistniałej sytuacji. Ważne jednak aby się nie poddawać, trenować, rozwijać się mentalnie i wspierać wzajemnie” – powiedział Vaclav Skrivanek, dyrektor biegów RunCzech.

Languages »