previous arrow
next arrow
Slider

Pierwszy czesko-polski sukces ekstremalnego biegu przeszkodowego

„Najtrudniejszy bieg, jaki pokonałam w życiu”, „Wspaniała kombinacja prze-szkód” „Wycieńczające przewyższenia” – te słowa mówią same za siebie. Uczestnicy ekstremalnego biegu z przeszkodami wychwalają malownicze trasy Runmageddonu Gladiator Race w Harrachovie.

Weekend 10-11 lipca br. zapisze się w pamięci uczestników Runmageddonu Gladiator Race Karkonosze wycieńczającymi podbiegami pod narciarską skocznię oraz niesamowitymi widokami. Takiej trasy startujący w Runmageddonie jeszcze nie pokonywali. W ich łydkach płonął ogień. Ich siła zmieniała się w determinację, która wiodła ich aż do mety. Satysfakcja, która ogarniała ich przy finiszu, była nie do wyrażenia, dlatego event w Czechach z pewnością zapamiętany będzie, jako jeden z najciekawszych w historii Runmageddon. – Dla nas to był pierwszy event, który współorganizowaliśmy z czeskim partnerem i bardzo cieszy nas, że został tak dobrze przyjęty. Polsko-czeska kombinacja przeszkód zrobiła duże wrażenie. Zawodnicy chodzili nawet na szczudłach. A trasa, cóż, była poprowadzona po zacnym terenie – malowniczym a zarazem kojarzącym się pozytywnie fanom zimowych sportówmówi dyrektor eventu Maciej Baranowski.

Event w Czechach podniósł poprzeczkę ekstremalnych tras. Zawodnicy, którzy szykowali się na prawdziwy wycisk, naprawdę go dostali. W sobotę, w formule Ultra, czyli na 42 kilometrach z 140 przeszkodami, walczyło niespełna 500 osób. Z czego tylko połowa dotarła do mety w przepisowym czasie. Tego dnia zawodnicy walczyli też na dystansie Hardcore, pokonując 21 kilometrów z 70 utrudnieniami. Z wyzwaniem zmierzyło się prawie 1000 uczestników z Czech, Polski i innych państw. W niedzielę przyszła kolei na krótsze dystanse – Rekrut, Kids oraz Junior, które cieszyły spora popularnością. Łącznie w niedziele pobiegło około 1200 małych i dużych Runmageddończyków.

Zwycięzcą najdłuższego dystansu w serii Elite (dla biegaczy OCR) został Austriak David Dietrich, który pokonał tę formułę w 6 godzin 48 minut. Wśród kobiet najszybszą okazała się być Klaudia Szuba-Łata, która zakończyła swój bieg w 7 godzin 53 minuty. Najszybszymi zawodnikami 21 kilometrowego Hardcore zostali: Czeszka Stanislava Babuskova z czasem 3 godziny 29 minut i Marcel Fabian, Polak, który do mety dotarł po 2 godzinach i 35 minutach. W niedzielę wygrały: Zuzana Kocumova (00:59:26) i Lukáš Novak (00:46:44)

Polski organizator najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych zwalania na miesiąc. A w sierpniu zaprasza na dwa kolejne eventy: w Ostrołęce (7.08) i we Wrocławiu (21-22.08). Zapisów można dokonać poprzez stronę www.runmageddon.pl

Kontakt dla mediów:
Karina Cywińska
PR Manager
karina.cywinska@runmageddon.pl
698 555 835

Languages »