previous arrow
next arrow
Slider

Powrót RunCzech do Pragi – biegowy festiwal na lotnisku

Biegacze przeszli odprawę, pokazali paszporty, otrzymali numery startowe, minęli ochronę i przekroczyli bramki „D6”. Następnie wsiedli do autobusów lotniskowych, które zabrały ich na pas startowy. Jednak zamiast wsiąść do samolotu, ustawili się na linii startowej biegu 5km Runway Run.

Jedyna w swoim rodzaju impreza biegowa zgromadziła aż 2674 uczestników. Zawodnicy startowali w różnych konkurencjach, podzieleni tak aby zachować wszelkie względy bezpieczeństwa stosować się do zasad mających na celu ochronę zdrowia. W sobotę wieczorem odbył się Sunset Run, w niedzielny poranek Breakfast Run i bieg rodzinny na dystansie 3 km – Family Run. Zawodnicy biegali w niesamowitej scenerii. W trakcie imprezy samoloty lądowały i startowały tuż nad ich głowami.

Aby zapewnić jeszcze wyższy poziom emocji, RunCzech i Czeski Związek Lekkiej Atletyki zorganizowały Bieg „Elite” z transmisją na żywo w czeskiej telewizji narodowej. Czwórka doskonałych czeskich lekkoatletów i tyleż samo lekkoatletek ścigało się w ramach bardzo widowiskowej sztafety 500-1000-500-1000m.

Później biegacze i ich rodziny udali się do Runway Park, gdzie mogli zobaczyć samoloty, dokładnie przyjrzeć się wyposażeniu lotniska i spędzić dzień, w którego programie znalazły się elementy rozrywkowe i edukacyjne.

Zespół organizacyjny RunCzech po niedawnej, trudnej decyzji, odwołania Volkswagen Prague Maratonu był niemniej podekscytowany niż sami biegacze.

„Kiedy świat budzi się do życia, z jeszcze niezabliźnionymi ranami po pandemii, biegacze udowadniają, że ich pasja jest czymś trwałym i stałym. Czymś, co daje nadzieję i jest sygnałem powrotu do normalności. Nasze przedsięwzięcie to mały, skromny kamyczek do odbudowy, do pokazania światu, że Czechy są miejscem bezpiecznym i przyjaznym. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do całkowitego powrotu normalnego funkcjonowania w Republice Czeskiej” – powiedział Carlo Capalbo, założyciel i przewodniczący RunCzech.

Kolejne wydarzenie odbędzie się 1 sierpnia w absolutnie niezwykłym miejscu – piwnicach czeskiego browaru w Pilznie.

Zapraszamy do śledzenia oficjalnego kanału RunCzech w serwisie YouTube:

https://www.youtube.com/runczech?utm_source=Journalists+-+International&utm_campaign=931a325c61-EMAIL_CAMPAIGN_2018_10_09_09_44_COPY_01&utm_medium=email&utm_term=0_c038404ea7-931a325c61-236585577

Languages »