Slider

PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e): wiadomość do zawodników zakwalifikowanych na listę startową biegu na dystansie maratońskim

Drodzy Biegacze! 4 listopada podjęliśmy niezwykle trudną decyzję o przełożeniu wszystkich działań w „realu” i przeniesieniu ich do świata wirtualnego. Jako Organizatorzy biegów, ale także – i może przede wszystkim – jako Gmina Miejska Kraków musimy dbać przede wszystkim o Was, Biegaczy. Wasze zdrowie i bezpieczeństwo są i zawsze były dla nas najważniejsze. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą wiadomością.

Sytuacja wymagała i wciąż wymaga od nas rozwagi i odpowiedzialności. Będąc jednostką miejską musimy stawiać na pierwszym miejscu troskę o zawodników startujących w naszych imprezach, mieszkańców, wolontariuszy…

W momencie, w którym w naszym kraju codziennie notujemy  przyrost  zakażeń koronawirusem (dzisiaj to 27 143 nowych przypadków), a prognozy przewidują ciągły wzrost, nie możemy stać z założonymi rękami. Wczorajsze wystąpienie Prezesa Rady Ministrów, które zaostrzyło regulacje na praktycznie wszystkie obszary naszego życia wpływa również na podjętą przez nas decyzję.

Tak jak i Wy,  marzyliśmy o wspólnym przeżywaniu emocji sportowych, pierwszy raz w tym roku. Pomimo tak wielkich ograniczeń wierzyliśmy do końca, że choć z częścią z Was uda się spotkać w tym roku na żywo,  dlatego postanowiliśmy włączyć bieg tradycyjny do projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

Jako Gmina Miejska Kraków nie widzimy jednak innego wyjścia, jak połączenie wszystkich działań w wirtualną formę. Pamiętajmy, że w naszym projekcie PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) walczymy jednak o coś ważniejszego niż miejsce na podium czy poprawa rekordu życiowego. Mamy #WspólnyCel – kwota zebrana z opłat startowych biegu tradycyjnego, opłat za pakiety startowe premium biegu wirtualnego oraz środki pozyskane od Sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Pamiętajmy, że tylko razem – choć na razie osobno – możemy dotrzeć wspólnie do wymarzonej mety. Że tylko dbając o siebie i o innych mamy szansę wrócić do normalności, tej sportowej także. Że nikt i nic nie może powstrzymać sportu i biegania. Bo kto raz włożył buty biegowe, ten wie, że nie może się już zatrzymać…

My też się nie zatrzymamy, dlatego wierzymy, że zostaniecie z nami.

Osoby, które zostały zakwalifikowane na listę startową biegu tradycyjnego zostaną przyłączone automatycznie do wirtualnego wydarzenia w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).

  • W aplikacji pod nazwą PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) znajdziecie moduł ,,Bieg maratoński – 8.11.2020 r.” w zakładce „Moje zawody”.
  •  8.11.2020 roku (niedziela) pokonujecie dystans 42 km i 195 metrów, możecie to zrobić w dowolnej lokalizacji, przez cały dzień.
  • Ważne, abyście zmieścili się w regulaminowym limicie czasu 4,5 h.
  • Stworzymy odrębną klasyfikację, a sześć najlepszych zawodniczek i sześciu najlepszych zawodników otrzyma nagrody rzeczowe. Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie czasu zarejestrowanego w aplikacji.
  • Wszyscy zawodnicy z listy startowej, którzy ukończą maraton w wyznaczonym terminie otrzymają pamiątkowy medal PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e).
  • Po ukończeniu biegu zostaną wysłane do Was pakiety regeneracyjne (niespodzianki od naszych Sponsorów i Partnerów), na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.

W skład pakietu regeneracyjnego wchodzą produkty od firm: Superbet, ASICS, Diamant ProSport, Term Krakowskich, Wawelu i Lewiatana.

  • Zapraszamy Was do biegania w otrzymanych koszulkach technicznych firmy ASICS i przesyłania do nas swoich zdjęć i relacji wideo z biegu – wszystkie będziemy publikować na naszych mediach społecznościowych.
  • Oficjalne wyniki Biegu maratońskiego 8.11.2020 r. w ramach PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e) zostaną podane w dniu 10 listopada 2020 roku o godz. 12:00. Wyniki zostaną opublikowane na stronie pzucracoviamaraton.pl.
  • Wysyłka medali, nagród i pakietów regeneracyjnych nastąpi 12 i 13 listopada.

Rok 2020 przypomniał nam jednak o jednym – sport łączy i teraz mocniej niż kiedykolwiek musimy pokazać, że jesteśmy w tym razem. Nauczył nas, że bez względu na lokalizację możemy być razem (#together) i może jeszcze nie teraz, ale niebawem wygramy tę walkę i spotkamy się na starcie niejednego biegu – czy to w Krakowie, czy w Poznaniu, Warszawie, Dębnie, we Wrocławiu…
Do zobaczenia!

 

Languages »