previous arrow
next arrow
Slider

Rozpoczęły się zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego! Upamiętnij rocznicę na sportowo!

Zapisy na 33. Bieg Powstania Warszawskiego, czyli kolejny bieg słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” wystartowały. Uczestnicy wystartują w sobotni wieczór, 27 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom.

 Biegacze mogą zmierzyć się z dystansem 5 i 10 kilometrów lub pobiec wirtualnie – w dowolnym miejscu na świecie! Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Start w Warszawie i… gdziekolwiek będziecie!

Bieg na 5 km rozpocznie się o godz. 20.30, zaś start biegu na 10 km przewidziany jest na 21.15.  Biegacze zmierzą się z wybranymi dystansami na nowych trasach. Szczegóły na temat ich przebiegu pojawią się już wkrótce!

W Biegu Powstania można wziąć udział także wirtualnie – z dowolnego miejsca na świecie. Wirtualna edycja wydarzenia rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 3 sierpnia. Uczestnicy mogą pobiec wybrany dystans w dogodnym dla siebie dniu. Wszystkich, którzy wybiorą wirtualną formę udziału w imprezie, zachęcamy do wystartowania 27 lipca w godzinach wieczornych. Start o wspólnej porze z uczestnikami w Warszawie będzie miał dodatkowy, symboliczny wymiar. Dla biegaczy „wirtualnych” przygotowano odrębną klasyfikację oraz trzy rodzaje pakietów pozwalających na uczestnictwo.

– Bieg Powstania ma wyjątkową atmosferę, w tym roku szczególnie, gdyż przypada na okrągłą 80. rocznicę. Biegamy po ulicach Warszawy, a jednocześnie wspominamy bohaterstwo żołnierzy i cywilnej ludności naszego miasta. – mówi Renata Kaznowska, zastępczyni Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. – Nastrój zapewnia wieczorna pora zawodów, biegacze startują o zmierzchu i większość dociera do mety już po zmroku. To naprawdę wspaniały bieg i godne upamiętnienie Powstańców Warszawskich, którzy zawsze towarzyszą nam na starcie. Jestem pewna, że są dumni z kolejnych pokoleń warszawiaków i warszawianek biorących udział w tym biegu. Są dumni, że Warszawa odrodziła się piękna, aktywna, waleczna i radosna. Zapraszam gorąco do zapisów.

Pamięć o powstańcach

Biegowi towarzyszy akcja charytatywna #BiegamDobrze, zainicjowana przez Fundację „Maraton Warszawski”. W odróżnieniu od standardowych zasad projektu realizowanego przy innych biegach, udział w tej edycji specjalnej nie jest drogą do zdobycia pakietu startowego. Wirtualną zbiórkę dobroczynną może założyć każda osoba, która ma już nadany numer na 33. Bieg Powstania Warszawskiego. To niepowtarzalna szansa na to, by zaangażować się we wspólny szczytny cel, podziękować i okazać wsparcie Bohaterom Powstania.

 

Biegacze i ich bliscy już trzeci raz swoim gestem wesprą Stowarzyszenie Monopol Warszawski, które opiekuje się Bohaterami Powstania. Środki zebrane przez uczestników akcji #BiegamDobrze dla bohaterów pozwolą między innymi na przeprowadzenie badań słuchu oraz zakupienie podopiecznym organizacji sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania.

Bieg Powstania Warszawskiego oprócz wyjątkowej, wieczornej pory startu ma niezwykłą, podniosłą atmosferę i oprawę. Cieszę się, że po raz trzeci odbywa się #BiegamDobrze dla Bohaterów, czyli akcja w której zapisani mogą wspomóc Stowarzyszenie Monopol Warszawski opiekujące się Powstańcami. Rok temu biegacze ufundowali między innymi siedem wózków i osiem chodzików, które cały czas są używane i poprawiają komfort życia seniorów. Przy tym biegu, po raz kolejny, uczestnicy połączą swoją pasję z wyrażaniem patriotyzmu i pomaganiem – to piękne gesty. – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 33. Biegu Powstania Warszawskiego.

Zapisz się!

Wybierz dystans 5 lub 10 km oraz formę biegu – stacjonarną lub wirtualną i upamiętnij ważną datę w historii Warszawy razem z tysiącami biegaczy. Zapisz się na bieg – oddaj hołd bohaterom! Na mecie czekać będą pamiątkowe medale, których wzór zaprezentowany będzie już niebawem.

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”.

Więcej informacji: www.biegpowstaniawarszawskiego.pl

Zapisy: www.rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

***

Fundacja „Maraton Warszawski” jest liderem w branży biegów masowych i organizatorem największego maratonu w kraju. W swoim portfolio posiada takie cykliczne imprezy jak Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Maraton Sztafet. Jest współorganizatorem Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, biegów Konstytucji 3 Maja, Powstania Warszawskiego i Niepodległości. Od lat promuje zdrowie, wspiera sport amatorski, prowadzi największy charytatywny program biegowy w Polsce – #BiegamDobrze i jest wydawcą kultowego portalu MagazynBieganie.pl.

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”, Magda Skrocka, +48 510 281 438, magda.skrocka@maratonwarszawski.com

Partner of Promotion, Konrad Toporowicz, +48 22 858 74 58 wew. 52, k.toporowicz@partnersi.com.pl

Languages »