previous arrow
next arrow
Slider

RunCzech: Półmaraton w Uście nad Łabą już 19 września

Zespół RunCzech pracuje obecnie nad przygotowaniem 10 edycji półmaratonu w Uście nad Łabą uwzględniając aktualne przepisy i zasady bezpieczeństwa. Impreza przewidziana jest na 19 września b.r.

Program imprezy obejmuje Family Run (Bieg Rodzinny), Spolchemie Czech Handbike Championship (Mistrzostwa Czech Wózkarzy) i oczywiście danie główne, czyli bieg na dystansie półmaratonu.

Organizatorzy imprez biegowych na całym świecie mimo ogromnych chęci i ambicji mieli związane ręce. Większość biegów została odwołana, a wiele wydarzeń odbyło się w zmienionej formule. Rozgrywano biegi wyłącznie dla elity, albo rywalizację wirtualną. Półmaraton w Uście nad Łabą zostanie rozegrany w pełnym wymiarze – wezmą w nim udział zarówno amatorzy, jak i zawodowcy z Czech i innych krajów europejskich.

RunCzech przełożyło swoje biegi na jesień. Imprezy w Pradze zostały zupełnie odwołane. To skłoniło ekipę organizatorów do poszukiwania innych rozwiązań. Okazało się, że dla chcącego nie istnieją rzeczy niemożliwe. Już na początku września ustanowiony został rekord świata kobiet i padł 5 rezultat w historii światowej lekkiej atletyki wśród mężczyzn. Obecnie zapowiada się, że RunCzech będzie jedynym zespołem na świecie, który zorganizuje normalny bieg, dla wszystkich, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Stworzony został specjalny protokół bezpieczeństwa. Obejmuje on między innymi regulacje dotyczące ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa oraz zawiera wszelkie informacje na temat postępowania i poruszania się podczas samej imprezy masowej.

W porozumieniu z dyrektorem Stacji Higieny regionu Uście dr Lenką Šimůnkovą, przedstawicielami miasta i regionu oraz zgodnie ze specjalnymi przepisami Ministerstwa Zdrowia, RunCzech przygotował następujące instrukcje:

– Zmienione zostały godziny startu, tak aby wydłużyć przerwy między nimi.
– Family Run o godzinie 11:00 (i możliwy start falami)
– Wyścig na wózkach z napędem ręcznym o godzinie 13:00 (maksymalnie 25 uczestników)
– Półmaraton o 15:00 (start falami – pierwsze 1000 osób o 15:00, następna fala rusza kilka minut później.

Strefa techniczna zostanie podzielona na dwa sektory monitorujące odpowiednią liczbę osób i upewniające się, że dwie grupy nie spotkają się przed biegiem ani po nim.

W zawodach wezmą udział tylko zdrowi biegacze, kontrolowani na podstawie zaświadczeń o stanie zdrowia i pomiar temperatury ciała.

Biegacze będą mogli przebywać w korytarzu startowym jak najkrócej. Korytarze zostały powiększone, aby zapewnić 2 metry odległości między nimi.

Zawodnicy będą proszeni o noszenie masek przed i po biegu, również w strefie technicznej. Pomieszczenie techniczne jest przystosowane tak, aby zapewnić szybkie wyjście bez ewentualnych opóźnień.

Techniczna strona imprezy dostosowana do wymogów bezpieczeństwa:

• Znaczny wzrost liczby stacji dezynfekcji i znaków informacyjnych w strefie technicznej i startu / mety.
• Używanie rękawic ochronnych do przewożenia napojów lub rozdawania medali.
• Regularna dezynfekcja wyposażenia sanitarnego (toalety).
• Rezygnacja z gąbek piankowych do odświeżenia.
• Punkty gastronomiczne serwujące zaopatrzenie bez fizycznego kontaktu.
• Brak owoców w punktach gastronomicznych. Na mecie podajemy tylko całe banany.
• Cukier i sól podawane wyłącznie w pełnych i zamkniętych opakowaniach jednorazowego użytku.
• Szatnie będą umieszczone na zewnątrz.
• Brak pryszniców
• Masaże – odwołane
• Impreza integracyjna po biegu – odwołana

Na stronie internetowej

https://www.runczech.com/en/events/mattoni-usti-nad-labem-half-marathon-2020/health-regulations/index.shtml

można zapoznać się ze wszystkimi instrukcjami medycznymi, które udostępniliśmy naszym biegaczom, także za pośrednictwem biuletynu i mediów społecznościowych.

Languages »